ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 A-10 Thunderbolt

Go down 
АвторПорака
SIG

SIG

Број на мислења : 5817

A-10 Thunderbolt Empty
ПишувањеПредмет: A-10 Thunderbolt   A-10 Thunderbolt Empty31/3/2013, 01:11

A-10 over Kosovo

Книга за борбените дејства на А-10 над Косово напишана од пилоти кои учествувале во борбите... на англиски е, кој знае нека повели! Smile
Вратете се на почетокот Go down
Legija91

Legija91

Број на мислења : 1332

A-10 Thunderbolt Empty
ПишувањеПредмет: Re: A-10 Thunderbolt   A-10 Thunderbolt Empty29/5/2013, 15:46

A-10 Thunderbolt 4997_10151362234066362_1755340029_n

______________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10550

A-10 Thunderbolt Empty
ПишувањеПредмет: Re: A-10 Thunderbolt   A-10 Thunderbolt Empty24/2/2015, 19:42

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10550

A-10 Thunderbolt Empty
ПишувањеПредмет: Re: A-10 Thunderbolt   A-10 Thunderbolt Empty27/3/2015, 17:43

A-10 Thunderbolt 1841218

A-10 Thunderbolt 1841216

A-10 Thunderbolt 1841221

A-10 Thunderbolt 1841229
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10550

A-10 Thunderbolt Empty
ПишувањеПредмет: Re: A-10 Thunderbolt   A-10 Thunderbolt Empty17/7/2015, 13:09

A-10 Thunderbolt 19738376132_88f3483e05_h

A-10 Thunderbolt 19719362456_dd1467cc95_h
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

A-10 Thunderbolt Empty
ПишувањеПредмет: Re: A-10 Thunderbolt   A-10 Thunderbolt Empty9/9/2015, 21:41


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10550

A-10 Thunderbolt Empty
ПишувањеПредмет: Re: A-10 Thunderbolt   A-10 Thunderbolt Empty10/3/2017, 23:37

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10550

A-10 Thunderbolt Empty
ПишувањеПредмет: Re: A-10 Thunderbolt   A-10 Thunderbolt Empty24/5/2017, 14:49

Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
A-10 Thunderbolt Empty
ПишувањеПредмет: Re: A-10 Thunderbolt   A-10 Thunderbolt Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
A-10 Thunderbolt
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Воздухопловство и ПВО :: Авиони-
Отиди до: