ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Mi-28 Havoc

Go down 
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
SIG

SIG

Број на мислења : 5817

Mi-28 Havoc Empty
ПишувањеПредмет: Mi-28 Havoc   Mi-28 Havoc Empty20/3/2013, 01:24

Mi-28 Havoc 143473_454539215_01-01-01-36y-mil-mar
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5817

Mi-28 Havoc Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mi-28 Havoc   Mi-28 Havoc Empty2/4/2013, 00:07

Вратете се на почетокот Go down
Hivemind

Hivemind

Број на мислења : 52

Mi-28 Havoc Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mi-28 Havoc   Mi-28 Havoc Empty19/4/2013, 15:58

Frogfoot напиша:
Ирак купува 40 Ми-28

Да тоа беше бза време на посетата на ирачкиот државен врв, имено Ирак има искуство со 24 од Иран и тоа добро, понатаму соборен авион со СУ-25 лансираа ракета па го погодија УСС Кол мислејќи дека е Ирански брод и соборија над 70 леталка, очигледно се задоволни, а на ова ќе ги додадам и ујдурмите кои ги прави САД т.е продава Ф-16 Блок 32 па после трчај до 48 па 52 , што значи понудата е нефер и Ирак се Изгоре така еднбаш, слично е и со Абрамсот бидејќи не е со 100% оклоп со осиромашен ураниум и куполата од Крајсклер дифенс(и сега партнерот), па така вклучен е договор близу 2.3 милијарди долари, дури и Русите читав на Правда беа скептици оти нели марионетска влада но Генералите кажуваат и стручни лица, камо така да е кај нас Glava v zid
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5817

Mi-28 Havoc Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mi-28 Havoc   Mi-28 Havoc Empty2/5/2013, 17:20

Mi-28 Havoc 162801_273487806_211%20plavi
Вратете се на почетокот Go down
Goran ApostoloskiБрој на мислења : 113

Mi-28 Havoc Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mi-28 Havoc   Mi-28 Havoc Empty3/5/2013, 02:49

единствено на овој руски хеликоптер стои сива камуфлажна боја,а и на Ми-26 мислам другите се само за маскирна камуфлажа Smile
Вратете се на почетокот Go down
su50fighter

su50fighter

Број на мислења : 144

Mi-28 Havoc Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mi-28 Havoc   Mi-28 Havoc Empty21/5/2013, 05:12

Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5817

Mi-28 Havoc Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mi-28 Havoc   Mi-28 Havoc Empty22/5/2013, 00:03

Mi-28 Havoc 143473_80512552_01-01-01-01ma13-4Mi-28 Havoc 143473_80512552_01-01-01-01ma13-5Mi-28 Havoc 143473_85573359_01-01-01-01MIGT%20TV
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5817

Mi-28 Havoc Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mi-28 Havoc   Mi-28 Havoc Empty2/6/2013, 23:27

Ух....страшен договор!

AMMAN --- Russia has started fulfilling its recent arms exports contract with Iraq after receiving an advance payment from Baghdad, Russian Technologies (Rostech) CEO Sergei Chemezov said.

“The contract is being implemented, the production [of ordered equipment] has started,” Chemezov told RIA Novosti at the opening ceremony of a Russian grenade-launcher assembly facility in Jordan on Thursday.

Iraqi Prime Minister Nuri al-Maliki signed an arms package purchase agreement with Russia worth $4.2 billion during his visit to Moscow in October 2012.

Under the deal, Moscow is to supply 30 Mil Mi-28NE night/all-weather capable attack helicopters, and 50 Pantsyr-S1 gun-missile short-range air defense systems.

The deal was suspended by Iraqi authorities a few weeks after the signing over suspicions of corruption. The Iraqi Parliament initiated an investigation into several officials suspected of taking kickbacks.

However, Iraqi Foreign Minister Hoshyar Zebari said in March 2013 that Iraq and Russia had initialed a revised deal and deliveries under the contract would start by summer.

The corruption investigation was closed shortly after but resumed in May. Iraqi officials said at the time the probe would not affect the Russian contract.


http://www.defense-aerospace.com/article-view/release/145428/iraqi-payment-unblocks-russian-arms-deal.html
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10550

Mi-28 Havoc Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mi-28 Havoc   Mi-28 Havoc Empty2/8/2013, 13:30

Mi-28 Havoc TuulS

Mi-28 Havoc 0_904ef_4d24b41d_XXXL

Mi-28 Havoc UmgcIjd

Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5817

Mi-28 Havoc Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mi-28 Havoc   Mi-28 Havoc Empty2/9/2013, 23:44

Mi-28 Havoc 143473_59900152_IMG_5050
Mi-28 Havoc 143473_59900152_IMG_5271
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Mi-28 Havoc Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mi-28 Havoc   Mi-28 Havoc Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Mi-28 Havoc
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Воздухопловство и ПВО :: Хеликоптери-
Отиди до: