ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Маскирни шеми за воени средства

Go down 
АвторПорака
AlexGreat

AlexGreat

Број на мислења : 277

ПишувањеПредмет: Маскирни шеми за воени средства   11/8/2011, 12:50

Пишете за начините на сокривање/маскирање на воени возила,авиони и бродови...

_________________
Born to be Macedon!
Вратете се на почетокот Go down
 
Маскирни шеми за воени средства
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Инженерија-
Отиди до: