ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Sukhoi Su-25 Frogfoot

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
АвторПорака
Zammkaar

Zammkaar

Број на мислења : 1

Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Су 25   Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 8 Empty21/9/2015, 05:10

Јас сакам да знам дали е точно дека су-25 авионите се вратени на Украина?

На Википедиа пишува дека се вратени
https://en.wikipedia.org/wiki/Macedonian_Air_Force

Го прашав мојот татко кој е резервист и ме рече дека не е точно тие се биле скриени од јавноста Shocked
И да е така зошто бе биле скриени?

Може некој да ми одговори Smile
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Sukhoi Su-25 Frogfoot   Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 8 Empty21/9/2015, 09:38

Не се вратени во Украина .Да , скриени се , покриени се со церада . Wink
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Sukhoi Su-25 Frogfoot   Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 8 Empty22/12/2015, 15:39

Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 8 6mxV8yM

Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 8 ZCfy7hi

Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 8 28Hwdbe
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Sukhoi Su-25 Frogfoot   Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 8 Empty21/1/2016, 14:43

Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 8 FrYgDG5
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Sukhoi Su-25 Frogfoot   Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 8 Empty10/2/2017, 12:58

Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Sukhoi Su-25 Frogfoot   Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 8 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Sukhoi Su-25 Frogfoot
Вратете се на почетокот 
Страна 8 of 8Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Воздухопловство и ПВО :: Авиони-
Отиди до: