ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Sukhoi Su-25 Frogfoot

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
АвторПорака
IkoБрој на мислења : 502

Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Sukhoi Su-25 Frogfoot   Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 5 Empty10/7/2013, 21:47

Lovechki eskadrili so chistokrvni jurishni borbeni avioni nameneti pred i se za bliska vozdushna poddrshka?!? Shocked
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Sukhoi Su-25 Frogfoot   Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 5 Empty10/7/2013, 21:50

Iko напиша:
Lovechki eskadrili so chistokrvni jurishni borbeni avioni nameneti pred i se za bliska vozdushna poddrshka?!? Shocked

Е ти тоа да видиш,и со четири авиони две ескадрили...scratch 
Вратете се на почетокот Go down
IkoБрој на мислења : 502

Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Sukhoi Su-25 Frogfoot   Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 5 Empty10/7/2013, 21:54

Od eden jurishnik za bliska vozdushna poddrshka - ne mozhesh da napravish lovechka vozdushna formacija, pa makar se okozil naopaku...
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Sukhoi Su-25 Frogfoot   Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 5 Empty10/7/2013, 21:55

А со четири авиони две ескадрили
Вратете се на почетокот Go down
IkoБрој на мислења : 502

Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Sukhoi Su-25 Frogfoot   Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 5 Empty10/7/2013, 21:59

Za toa nekjam ni da zboram...
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Sukhoi Su-25 Frogfoot   Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 5 Empty10/7/2013, 22:04

Ја ти кажав еденш ќе кажам уште еднаш,ич не си сериозен...Smile
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Sukhoi Su-25 Frogfoot   Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 5 Empty10/7/2013, 22:04

Momak od Gjorce напиша:
А со четири авиони две ескадрили

Се зезаш или? Smile 
Вратете се на почетокот Go down
IkoБрој на мислења : 502

Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Sukhoi Su-25 Frogfoot   Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 5 Empty10/7/2013, 22:10

Zar mozhe da se bide seriozen koga se govori za edna takva besmislenost?!?

Kako kje stvorish lovechka formacija (neka ne e eskadrila, eve neka e i samo oddelenie) - so jurishni borbeni avioni koi se primarno nameneti za bliska vozdushna poddrshka?!?
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Sukhoi Su-25 Frogfoot   Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 5 Empty10/7/2013, 22:19

Не бе не се напнавте,зашто...
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Sukhoi Su-25 Frogfoot   Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 5 Empty11/7/2013, 00:11

Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Sukhoi Su-25 Frogfoot   Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 5 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Sukhoi Su-25 Frogfoot
Вратете се на почетокот 
Страна 5 of 8Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Воздухопловство и ПВО :: Авиони-
Отиди до: