ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Sukhoi Su-25 Frogfoot

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
АвторПорака
Legija91

Legija91

Број на мислења : 1332

Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Sukhoi Su-25 Frogfoot   Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 4 Empty29/5/2013, 11:21

Ова амерички авион не го може Twisted Evil
Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 4 391397_10151361762081362_571742969_n

______________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Sukhoi Su-25 Frogfoot   Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 4 Empty29/5/2013, 11:49

Су-25кава и на дизел оди!
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Sukhoi Su-25 Frogfoot   Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 4 Empty29/5/2013, 11:52

Frogfoot напиша:
Су-25кава и на дизел оди!

За 25-та не знам ама Ми-24 да...ама за бензин не дизел...
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Sukhoi Su-25 Frogfoot   Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 4 Empty1/6/2013, 13:33

Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 4 0000075591_large

Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 4 SU_25_5_U_MCC_NIGER_MOKRAYA_ZAPOROZHYE_UCRANIA_25

Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 4 PT9Dv1D
Вратете се на почетокот Go down
Subzero

Subzero

Број на мислења : 213

Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Sukhoi Su-25 Frogfoot   Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 4 Empty6/6/2013, 23:21

momo напиша:
Нашите Су25 беа најдобрите борбени авиони што досега се појавиле на просторите на бившата СФРЈ.
Штета што ги упропастивне......................................................

Nemozhes da gi usporeduvas so srpskite mig29 ...

______________________
ARM MOJ VISTINSKI DOM!
Вратете се на почетокот Go down
Goran ApostoloskiБрој на мислења : 113

Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Sukhoi Su-25 Frogfoot   Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 4 Empty7/6/2013, 02:32

слажем се Smile Smile ,ама беа едни од најдобрите Wink
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Sukhoi Su-25 Frogfoot   Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 4 Empty10/7/2013, 18:36

Наводно Грузија купила 10 25-ки од Бугарија,и ќе ги доведе до стандард Су-25КМ Шкорпион...

http://lenta.ru/news/2013/06/21/su25togeorgia/
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Sukhoi Su-25 Frogfoot   Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 4 Empty10/7/2013, 20:09

Ах...не му иде памет на Грузијциве Laughing 
Вратете се на почетокот Go down
IkoБрој на мислења : 502

Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Sukhoi Su-25 Frogfoot   Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 4 Empty10/7/2013, 21:20

Ako se "pokazhat" kako prethodnite Su-25KM koi gi imaa - neshto bash i ne im zaviduvam...Laughing
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Sukhoi Su-25 Frogfoot   Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 4 Empty10/7/2013, 21:41

Место от кај нас да ги купеа,ем немаат многу километри направено ем џилитка ни се,ем со четири комада ке направеа две ловечки ескадрили...Shocked Shocked Shocked 
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Sukhoi Su-25 Frogfoot   Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 4 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Sukhoi Su-25 Frogfoot
Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 8Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Воздухопловство и ПВО :: Авиони-
Отиди до: