ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Sukhoi Su-25 Frogfoot

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
АвторПорака
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Sukhoi Su-25 Frogfoot   Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 2 Empty21/4/2013, 11:28

Инаку и со модернизација, Су-25 никогаш неможе да биде подеструктивен од А-10...едноставно А-10 има помоќно вооружување, е сега, јас мислам дека Су-25 е пожилав и има повеќе шанси за преживување ради брзината....А-10 има максимална брзина од некои 400-500км на час.
Вратете се на почетокот Go down
su50fighter

su50fighter

Број на мислења : 144

Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Sukhoi Su-25 Frogfoot   Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 2 Empty23/4/2013, 11:32

е сега нема ние да ги споредуваме двата. Прашањето е кој повеќе му одговара на Македонија, ама кога веќе го имаме зошто џабе да ги уништиме. Ама во догледно време најпојќе шо можиме да да земиме Јак 130 како поевтина варијанта (споредувајќи го со италијанската) зошто и онака тој е Руски производ даден на Италија за да се порамнат некои долгови
Вратете се на почетокот Go down
su50fighter

su50fighter

Број на мислења : 144

Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Sukhoi Su-25 Frogfoot   Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 2 Empty24/4/2013, 05:35

http://www.flightglobal.com/blogs/the-dewline/2013/04/flying-the-flanker.html еве што е наменето за "балканските држави" ги користеле Американците, им ги дале на Португалците па ќе ги купат Румунците. Биле во "very good condition". Ај бе. Е и да е А 10 подобар од Су 25 ќе добиеме некој ваков пред да замини за во ѓубре. И сухоите беа половни ама сигурно не како овие
Вратете се на почетокот Go down
Goran ApostoloskiБрој на мислења : 113

Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Sukhoi Su-25 Frogfoot   Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 2 Empty25/4/2013, 03:51

сепак да не ги споредуваме Ф-16 со А-10 и Су-25 тотално се различна концепција,а Бугариве и Романциве ништо нема да напраат само се исфилмуваат нешто не гледаат тие саглам авион уште долго време,и ме теши тоа што за толкави земји се поголема багра и од нас.Една Ангола поседува Су-25 и ги одржува во одлична состојба а ние и со такви африкански земји не може да се мериме,и навистина штета што не се зачува најмоќното оружје што го поседуваше АРМ.Сега и да сакаме не може да се модернизираат затоа што состојбата им е FUBAR
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Sukhoi Su-25 Frogfoot   Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 2 Empty25/4/2013, 12:47

Незнам колку можеме да ги модернизираме и да ги вратиме во летна состојба, барем да беа заштитени од атмосферски влијанија ке можевме..вака..катастрофа е!
Вратете се на почетокот Go down
su50fighter

su50fighter

Број на мислења : 144

Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Sukhoi Su-25 Frogfoot   Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 2 Empty25/4/2013, 18:41

абе ова како некој [b]НАМЕРНО ДА ГИ ОСТАВЕ. Е ПА покажете им го патот на тие кај е капијата за надвор - во еден правец. белки има во овој форум некој виш официр
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Sukhoi Su-25 Frogfoot   Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 2 Empty25/4/2013, 20:09

Има има од сите родови има, ама нажалост ниеден со толкава моќ.. Sad
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Sukhoi Su-25 Frogfoot   Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 2 Empty29/4/2013, 12:30

Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 2 65178_455716065_su-25ubm%20%281%29
Вратете се на почетокот Go down
Goran ApostoloskiБрој на мислења : 113

Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Sukhoi Su-25 Frogfoot   Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 2 Empty29/4/2013, 13:54

од кога е оваа модификација мислам на тоа која година е представена,и ова како што гледам е Копјо радарот кој се вградува на МиГ-21-93 верзијата,што значи а и од макетата се гледа дека оваа модернизација дава многу солидни потенцијали и за воздушна борба,или ер полисинг значи се добива мултифункционално летало,е сега да не бевме кратковиди и да си ги одржувавме сухоите како што треба ете ќе имавме супер авион за пристојна цена,и да прашам колку е цената на модификацијава-јас мислам најмногу 2 мил усд.
Вратете се на почетокот Go down
Legija91

Legija91

Број на мислења : 1332

Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Sukhoi Su-25 Frogfoot   Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 2 Empty29/4/2013, 15:42

Епа оставени се да скапуваат, ама тоа е се е од ‘‘горе‘‘ наредено, има луге што нејкат да имаме спремна и добро опремена војска .. нејкам да зборувам тука .. Wink

______________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Sukhoi Su-25 Frogfoot   Sukhoi Su-25 Frogfoot - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Sukhoi Su-25 Frogfoot
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 8Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Воздухопловство и ПВО :: Авиони-
Отиди до: