ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Sukhoi Su-25 Frogfoot

Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
АвторПорака
SIG

SIG

Број на мислења : 5817

Sukhoi Su-25 Frogfoot Empty
ПишувањеПредмет: Sukhoi Su-25 Frogfoot   Sukhoi Su-25 Frogfoot Empty25/2/2013, 15:10

Sukhoi Su-25 Frogfoot Avacia-966
Вратете се на почетокот Go down
su50fighter

su50fighter

Број на мислења : 144

Sukhoi Su-25 Frogfoot Empty
ПишувањеПредмет: Re: Sukhoi Su-25 Frogfoot   Sukhoi Su-25 Frogfoot Empty5/4/2013, 04:17

Жива срамота. Денес на Facebook излезе слика од Су 25 останени да ги јаде забот на времето. ОВА Е ВИСТИНА СРАМОТА ЗА АРМ. Зарем од толку празни хангари не можеле да ги стават во некој од нив па ги оставиле да скапуваат. Гледајќи го ова богами покажуваат дека не треба да се купуваат никакви авиони. Страм да им е. Стратегијата вака стратегијата така. Ако пак се побунат шиптарите стратегијата и Америте нема да те бранат бе, пак ќе ти се најдат тие сухој. КАКВО РАЗОЧАРУВАЊЕ ОД НЕГРИЖАТА.
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5817

Sukhoi Su-25 Frogfoot Empty
ПишувањеПредмет: Re: Sukhoi Su-25 Frogfoot   Sukhoi Su-25 Frogfoot Empty5/4/2013, 09:11

Касно е, од 2003 немаат летано. Требаше да ги конзервираат или барем цели во церади да ги завиткаат колку толку да се заштитени од атмосферски влијанија, и да ги ставеа барем во некој хангар ако ништо друго...ама тоа е.
Вратете се на почетокот Go down
su50fighter

su50fighter

Број на мислења : 144

Sukhoi Su-25 Frogfoot Empty
ПишувањеПредмет: Re: Sukhoi Su-25 Frogfoot   Sukhoi Su-25 Frogfoot Empty5/4/2013, 11:26

е па треба за то некој да одговара. И шо ќе им купвит чоек на вакви " домаќини". По едно тенгало и нека бркаат врапци. Искрено нити ми се пише појќе, нити ништо. То дека немале чизми , ова она не е ни малку оправдување. Ова ко намерно да се прави. АРАМ И СТРАМ ДА ИМ Е. Поздрав јас не гледам појќе причина зошто би пишеле на овој форум
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5817

Sukhoi Su-25 Frogfoot Empty
ПишувањеПредмет: Re: Sukhoi Su-25 Frogfoot   Sukhoi Su-25 Frogfoot Empty5/4/2013, 11:30

Колега, немој така, несмееме да дозволиме разчаровуањата да не спречат да дискутираме и за добрите работи, како треба да биде и сл. Не губи надеж... има тука милион други теми да дискутираме, реалноста е таа мора да се соочиме. Ај можеби ке ги модернизираат за некое време.
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Sukhoi Su-25 Frogfoot Empty
ПишувањеПредмет: Re: Sukhoi Su-25 Frogfoot   Sukhoi Su-25 Frogfoot Empty5/4/2013, 15:13

su50fighter напиша:
Жива срамота. Денес на Facebook излезе слика од Су 25 останени да ги јаде забот на времето. ОВА Е ВИСТИНА СРАМОТА ЗА АРМ. Зарем од толку празни хангари не можеле да ги стават во некој од нив па ги оставиле да скапуваат. Гледајќи го ова богами покажуваат дека не треба да се купуваат никакви авиони. Страм да им е. Стратегијата вака стратегијата така. Ако пак се побунат шиптарите стратегијата и Америте нема да те бранат бе, пак ќе ти се најдат тие сухој. КАКВО РАЗОЧАРУВАЊЕ ОД НЕГРИЖАТА.

Ниеден Кампонир не бивша ЈНА не го собира !.
Е тоа е тоа.
Вратете се на почетокот Go down
su50fighter

su50fighter

Број на мислења : 144

Sukhoi Su-25 Frogfoot Empty
ПишувањеПредмет: Re: Sukhoi Su-25 Frogfoot   Sukhoi Su-25 Frogfoot Empty7/4/2013, 08:18

па можеле да го покријат со церада, барем церади од бившата ЈНА имаа ако не друго, Американците ги закопват нивните стари авиони (или барем труповите) под земја кај со е земјата сува, а нашиве како за по инает.
Вратете се на почетокот Go down
Hivemind

Hivemind

Број на мислења : 52

Sukhoi Su-25 Frogfoot Empty
ПишувањеПредмет: Re: Sukhoi Su-25 Frogfoot   Sukhoi Su-25 Frogfoot Empty21/4/2013, 02:02

Елбит системс има да го направат СУ-25 она што рејтион го направи на А-10, вистински тенк убиец, страв и трепет за пешадија дури и ПВО бидејќи и покрај погодок сепак ќе остане во воздух, ама не ми е јасно дали нашиве се прават глупи или стварно се бидејќи од советското искуство МИ-24 оди во тандем со СУ-25 и тоа е докажана и успешна тактика нарочито против герилци и терористи, а ние ги имаме и двете.

На ова лично гледам како на саботажа на офанзивната способност на АРМ-чиста саботажа и ништо повеќе.Sukhoi Su-25 Frogfoot Cockpit_su-25t

Elbit mod

Sukhoi Su-25 Frogfoot Su-25cockpit
Вратете се на почетокот Go down
su50fighter

su50fighter

Број на мислења : 144

Sukhoi Su-25 Frogfoot Empty
ПишувањеПредмет: Re: Sukhoi Su-25 Frogfoot   Sukhoi Su-25 Frogfoot Empty21/4/2013, 04:20

точно така, некој кретен саботира, како да работи за некој друг. Абе Евреите се најголем пријател на САД ама кога станува збор за нивната одбрана и нив ги шпионираат, нема кај нив пријатели кога станува збор за националните интереси за разлика од некои кретени како шо изгледа наши
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5817

Sukhoi Su-25 Frogfoot Empty
ПишувањеПредмет: Re: Sukhoi Su-25 Frogfoot   Sukhoi Su-25 Frogfoot Empty21/4/2013, 11:27

Веќе долго време АРМ се ослабува планирано...ама ако, ваљда ќе ни се одбие тоа од глава еден ден и ќе ни текне што сме направиле. Ова што се прави со Сухоите што трунат на Петровец е чисто богохулие, срамота! Па тие авиони се заслужни за тоа што терористите не направија пробој во Радуша 2001 година од Косово, над 500 терористи беа спречени и околу 400 побиени со помош на Сухоите..ма таму цел арсенал на АРМ дејствуваше.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Sukhoi Su-25 Frogfoot Empty
ПишувањеПредмет: Re: Sukhoi Su-25 Frogfoot   Sukhoi Su-25 Frogfoot Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Sukhoi Su-25 Frogfoot
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 8Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Воздухопловство и ПВО :: Авиони-
Отиди до: