ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Sukhoi Su-34 Fullback

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2
АвторПорака
Legija91

Legija91

Број на мислења : 1332

Sukhoi Su-34 Fullback - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Sukhoi Su-34 Fullback   Sukhoi Su-34 Fullback - Page 2 Empty10/12/2014, 23:22

Зоран напиша:
Legija91 напиша:
Зоран напиша:
ervin sulimanov напиша:
nesto za su-37 terminator i za su-47 tie se edni od naj dobrite avioni na site vreminja pozdrav
АЈ да се подсетам што знам.

И Двата авиони се технолошки демонстратори , на кои се испробаа нови технологии и пристап на дизајн и сега скапуваат во музејот Мулино.


ервин, и тие ли се седма генерација ? Или они се од поновите ? Laughing

Легија не биди суров кон новите членови.
АКо имаш нешто за ова чудовиште кое носи 12 тона бомби да кажеш нешто кажи.

Таман работа, се присетив и ја кога се зачленив , колку само ништо незнаев, и сега правам грешкици, ама сепак собрав некое знаење.
www.airliners.net/aviation-photos/photos/1/2/6/2385621.jpg" border="0" alt=""/>

Sukhoi Su-34 Fullback - Page 2 LpU3h
Sukhoi Su-34 Fullback - Page 2 0_c0010_dd242e07_XXXL
Sukhoi Su-34 Fullback - Page 2 0_c000d_680d49fe_XXXL
Sukhoi Su-34 Fullback - Page 2 0_c000c_319407ad_XXXL

Sukhoi Su-34 Fullback - Page 2 161579672

______________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинSukhoi Su-34 Fullback - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Sukhoi Su-34 Fullback   Sukhoi Su-34 Fullback - Page 2 Empty11/12/2014, 14:28

Гледам не е со стандардката доле небо боја, од горе шумска камуфлажа, повеќе ми изгледа како да е наменет за преку океани, ко контра да им одат на Американците... Cool
Вратете се на почетокот Go down
 
Sukhoi Su-34 Fullback
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 2Отиди на страна : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Воздухопловство и ПВО :: Авиони-
Отиди до: