ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Sukhoi Su-34 Fullback

Go down 
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
SIG

SIG

Број на мислења : 5817

Sukhoi Su-34 Fullback Empty
ПишувањеПредмет: Sukhoi Su-34 Fullback   Sukhoi Su-34 Fullback Empty25/2/2013, 15:10

Прекрасно!
Sukhoi Su-34 Fullback Avacia-946
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5817

Sukhoi Su-34 Fullback Empty
ПишувањеПредмет: Re: Sukhoi Su-34 Fullback   Sukhoi Su-34 Fullback Empty17/4/2013, 15:35

Sukhoi Su-34 Fullback Su-34-5(1)
Вратете се на почетокот Go down
Legija91

Legija91

Број на мислења : 1332

Sukhoi Su-34 Fullback Empty
ПишувањеПредмет: Re: Sukhoi Su-34 Fullback   Sukhoi Su-34 Fullback Empty3/8/2013, 16:34

Sukhoi Su-34 Fullback 264876_621906247844192_1691041429_n

East Russia..

______________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5817

Sukhoi Su-34 Fullback Empty
ПишувањеПредмет: Re: Sukhoi Su-34 Fullback   Sukhoi Su-34 Fullback Empty3/8/2013, 17:30

Ова фотомонтажа некоја е Smile 
Вратете се на почетокот Go down
Legija91

Legija91

Број на мислења : 1332

Sukhoi Su-34 Fullback Empty
ПишувањеПредмет: Re: Sukhoi Su-34 Fullback   Sukhoi Su-34 Fullback Empty3/8/2013, 19:06

Можно е , пошто формацијата на 3 -те групи во позадина е ептен иста, а и бројките на овие поблиските ми личи на 25.. така да .. можно е Smile 

______________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
ervin sulimanovБрој на мислења : 2

Sukhoi Su-34 Fullback Empty
ПишувањеПредмет: su-37 i su-47   Sukhoi Su-34 Fullback Empty7/12/2014, 19:21

nesto za su-37 terminator i za su-47 tie se edni od naj dobrite avioni na site vreminja pozdrav
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Sukhoi Su-34 Fullback Empty
ПишувањеПредмет: Re: Sukhoi Su-34 Fullback   Sukhoi Su-34 Fullback Empty7/12/2014, 21:41

ervin sulimanov напиша:
nesto za su-37 terminator i za su-47 tie se edni od naj dobrite avioni na site vreminja pozdrav
АЈ да се подсетам што знам.

И Двата авиони се технолошки демонстратори , на кои се испробаа нови технологии и пристап на дизајн и сега скапуваат во музејот Мулино.


______________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Legija91

Legija91

Број на мислења : 1332

Sukhoi Su-34 Fullback Empty
ПишувањеПредмет: Re: Sukhoi Su-34 Fullback   Sukhoi Su-34 Fullback Empty9/12/2014, 17:06

Зоран напиша:
ervin sulimanov напиша:
nesto za su-37 terminator i za su-47 tie se edni od naj dobrite avioni na site vreminja pozdrav
АЈ да се подсетам што знам.

И Двата авиони се технолошки демонстратори , на кои се испробаа нови технологии и пристап на дизајн и сега скапуваат во музејот Мулино.


ервин, и тие ли се седма генерација ? Или они се од поновите ? Laughing

______________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Sukhoi Su-34 Fullback Empty
ПишувањеПредмет: Re: Sukhoi Su-34 Fullback   Sukhoi Su-34 Fullback Empty9/12/2014, 18:16

Legija91 напиша:
Зоран напиша:
ervin sulimanov напиша:
nesto za su-37 terminator i za su-47 tie se edni od naj dobrite avioni na site vreminja pozdrav
АЈ да се подсетам што знам.

И Двата авиони се технолошки демонстратори , на кои се испробаа нови технологии и пристап на дизајн и сега скапуваат во музејот Мулино.


ервин, и тие ли се седма генерација ? Или они се од поновите ? Laughing

Легија не биди суров кон новите членови.
АКо имаш нешто за ова чудовиште кое носи 12 тона бомби да кажеш нешто кажи.

______________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Sukhoi Su-34 Fullback Empty
ПишувањеПредмет: Re: Sukhoi Su-34 Fullback   Sukhoi Su-34 Fullback Empty9/12/2014, 18:53

Vo prilog i edna foto galerija

http://itar-tass.com/sibir-news/1191390

______________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Sukhoi Su-34 Fullback Empty
ПишувањеПредмет: Re: Sukhoi Su-34 Fullback   Sukhoi Su-34 Fullback Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Sukhoi Su-34 Fullback
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Воздухопловство и ПВО :: Авиони-
Отиди до: