ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Нишани - механички и оптички

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Нишани - механички и оптички - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нишани - механички и оптички   Нишани - механички и оптички - Page 2 Empty16/10/2013, 22:48

Alvar напиша:
Припадник на швајцарската армија со Thales Sophie MF рачен, мултифункционален термален двоглед.
http://www.thalesgroup.com/Portfolio/Defence/LandJoint_Products_Surveillance_Sophie/
http://www.thalesgroup.com/Portfolio/Documents/SOPHIE_MF_-_Long_Range_Multi-Function_Binoculars_-_Thermal_Imager/
Ова слично на Израелските што ги имаме ние.
Нашиот е оваков.Нишани - механички и оптички - Page 2 Mars2
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинНишани - механички и оптички - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нишани - механички и оптички   Нишани - механички и оптички - Page 2 Empty15/9/2014, 12:35

Trijicon ACOG (Advanced Combat Optical Gunsights) 4x32. Најкористен и најдобро докажан модел во светот. Прв најголем корисник е Американската Армија, втор најголем корисник Израелската Армија, цените им се од 1200$ до 3000$ зависи од модел.

https://www.trijicon.com/na_en/products/product1.php?id=ACOG

Покрај моделите за балистрација од 5.56X45 и 7.62X51 има и модел за АК 47 односно балистрација 7.62X39, модел Trijicon 3x30 ACOG (Advanced Combat Optical Gunsights)

https://www.trijicon.com/na_en/products/product3.php?pid=TA33A-13

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Нишани - механички и оптички - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нишани - механички и оптички   Нишани - механички и оптички - Page 2 Empty23/9/2014, 20:06

Зоки, можеби ќе те интересира ова.
http://shvabe.com/products/opticheskie-pribory/

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Нишани - механички и оптички - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нишани - механички и оптички   Нишани - механички и оптички - Page 2 Empty15/11/2014, 18:39Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Нишани - механички и оптички - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нишани - механички и оптички   Нишани - механички и оптички - Page 2 Empty6/12/2014, 16:50


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Нишани - механички и оптички - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нишани - механички и оптички   Нишани - механички и оптички - Page 2 Empty1/1/2015, 12:15


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Нишани - механички и оптички - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нишани - механички и оптички   Нишани - механички и оптички - Page 2 Empty3/2/2015, 13:05

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Нишани - механички и оптички - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нишани - механички и оптички   Нишани - механички и оптички - Page 2 Empty2/3/2015, 19:36

Како се прави Аим Поинт...Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Нишани - механички и оптички - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нишани - механички и оптички   Нишани - механички и оптички - Page 2 Empty2/3/2015, 22:09

Супер! aplauz
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Нишани - механички и оптички - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нишани - механички и оптички   Нишани - механички и оптички - Page 2 Empty2/3/2015, 22:12

Погонов им е лабараторија упм,апотека,да помисли човек дека прават електроника за НАСА а не нишански справи
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Нишани - механички и оптички - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нишани - механички и оптички   Нишани - механички и оптички - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Нишани - механички и оптички
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 4Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: