ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Нишани - механички и оптички

Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Нишани - механички и оптички Empty
ПишувањеПредмет: Нишани - механички и оптички   Нишани - механички и оптички Empty7/2/2013, 15:31

Нишани - механички и оптички 500px-Open_sight_types.svg
Нишани - механички и оптички 2705_677794612_ON-PSOНишани - механички и оптички 2705_100312987_Sniper%20PSO

Дечки ај малку повеќе тука околу нишаните ... red dot и сл.

Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

Нишани - механички и оптички Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нишани - механички и оптички   Нишани - механички и оптички Empty10/4/2013, 22:36

https://www.youtube.com/watch?v=Rzz3JmURC1c
Trijicon CCAS(Continuously Computed Aiming Solution). Ова не е ништо ново, но моделчето од trijicon е тата - мата. Има интегрирано мерач на далечина, барометар и балистички софтвер кој, со предходно вметнати податоци за мунициата и оружјето, пресметува и ја корегира кончаницата за статични и подвижни цели, на различна височина и на далечина од 0-2400м.

http://www.trijicon.com/na_en/products/product1.php?id=CCAS
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Нишани - механички и оптички Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нишани - механички и оптички   Нишани - механички и оптички Empty10/4/2013, 23:18

Ultimate machine! Twisted Evil
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Нишани - механички и оптички Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нишани - механички и оптички   Нишани - механички и оптички Empty15/4/2013, 02:30

Одлични се Trijicon-от, но бајаги солени со цена.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Нишани - механички и оптички Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нишани - механички и оптички   Нишани - механички и оптички Empty3/5/2013, 17:24

Вратете се на почетокот Go down
Legija91

Legija91

Број на мислења : 1332

Нишани - механички и оптички Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нишани - механички и оптички   Нишани - механички и оптички Empty4/6/2013, 15:55

Нишани - механички и оптички 601371_10151081480471362_561152186_n

Што нишанче е ова ?

______________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Нишани - механички и оптички Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нишани - механички и оптички   Нишани - механички и оптички Empty4/6/2013, 16:39

Alvar е експерт за таа работа.. Smile
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Нишани - механички и оптички Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нишани - механички и оптички   Нишани - механички и оптички Empty4/6/2013, 16:44

Но за жал за играчки не сум некој експерт. Smile
Обично вакви се монтираат на воздушни пушки или слично.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Нишани - механички и оптички Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нишани - механички и оптички   Нишани - механички и оптички Empty16/10/2013, 21:49

Имаше тема оптика кој јас ја отворив но сега ја нема.

па еве ставам овде

Алвар
знаеш што е ова.

https://redcdn.net/ihimizer/img713/4249/ivm0.jpgНишани - механички и оптички Ivm0
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Нишани - механички и оптички Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нишани - механички и оптички   Нишани - механички и оптички Empty16/10/2013, 22:03

Припадник на швајцарската армија со Thales Sophie MF рачен, мултифункционален термален двоглед.
http://www.thalesgroup.com/Portfolio/Defence/LandJoint_Products_Surveillance_Sophie/
http://www.thalesgroup.com/Portfolio/Documents/SOPHIE_MF_-_Long_Range_Multi-Function_Binoculars_-_Thermal_Imager/

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Нишани - механички и оптички Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нишани - механички и оптички   Нишани - механички и оптички Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Нишани - механички и оптички
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 4Отиди на страна : 1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: