ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Boxer GTK

Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторПорака
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Boxer GTK Empty
ПишувањеПредмет: Boxer GTK   Boxer GTK Empty31/1/2013, 10:41

Boxer GTK 133527_48556596_boxer_with_lanceb

LANCE купола

И една од поубавите слики..

Boxer GTK 2705_75177221_boxer
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Boxer GTK Empty
ПишувањеПредмет: Re: Boxer GTK   Boxer GTK Empty15/2/2013, 20:03

Boxer GTK UAqkSgv

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Boxer GTK Empty
ПишувањеПредмет: Re: Boxer GTK   Boxer GTK Empty16/4/2013, 13:05

Boxer GTK 418802_506355062762424_1509033669_nBoxer GTK 310074_481883431876254_740961279_nBoxer GTK 554342_479975172067080_1932820593_n
Вратете се на почетокот Go down
Goran ApostoloskiБрој на мислења : 113

Boxer GTK Empty
ПишувањеПредмет: Re: Boxer GTK   Boxer GTK Empty25/4/2013, 14:26

најдобриот според мое мислење оклопен транспортер од западно производство кој во моментов е достапен,инаку да прашам колку е цената на стандардна варијанта и медицинска варијанта,и за која цена би ни ги продале германциве нас доколку би решиле да го набавиме ?
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Boxer GTK Empty
ПишувањеПредмет: Re: Boxer GTK   Boxer GTK Empty25/4/2013, 14:56

Околу 3 до 3.5 милиони евра.
Секако крајната цена во многу зависи од типот на опремата која е вградена, дали има додатна заштита од ПТ проектили, количината на нарачани/купени транспортери итн.
Ние никогаш нема да одвоиме средства за модерно оклопно возило, така да безпредметно е да се говори за цена која ние би ја платиле. Во секој случај не очекувај попуст. Smile

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Goran ApostoloskiБрој на мислења : 113

Boxer GTK Empty
ПишувањеПредмет: Re: Boxer GTK   Boxer GTK Empty26/4/2013, 01:43

ние и тие што ги имаме ги запустевме а камоли ново нешто да купиме,туку пусти мерак да се види нешто убаво во АРМ,а за попуст само со голема количина инаку ништо од бизнисот..
Вратете се на почетокот Go down
su50fighter

su50fighter

Број на мислења : 144

Boxer GTK Empty
ПишувањеПредмет: Re: Boxer GTK   Boxer GTK Empty26/4/2013, 12:21

Богами изгледа навистина ова е најдобро оклопно возило ама чим е Германско се знае дека ќе е скапо. Е ама да има некоја опција како онаа руската купола со 100 мм топ низ кој може да се лансираат ПТ ракети и два митралези па барем 30 тина да се земат барем за подршка на Специјалците а за останатите може и нешто поевтино, Патрија ли па и некој руски точкаш.
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Boxer GTK Empty
ПишувањеПредмет: Re: Boxer GTK   Boxer GTK Empty26/4/2013, 13:21

Абе видете..овие возила се модуларни, значи на нив можеш да монтираш скоро што сакаш, битно е колку имаш пари Smile Е сега, Боксерот е навистина скап, ама со Патриата и Пираната се во врвот на понудата на точкаши. Што и да земеме од тие е премија во споредба со возилата кои ги имаме сега...а исто така секогаш нашиве глаучи ќе земат минимално колку што е потребно, не мислејќи на безбедноста туку на минималните стандарди на НАТО. А од кога ќе влеземе ме интересира што ќе биде...дали раце ќе кренат целосно.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Boxer GTK Empty
ПишувањеПредмет: Re: Boxer GTK   Boxer GTK Empty25/5/2013, 18:30


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Boxer GTK Empty
ПишувањеПредмет: Re: Boxer GTK   Boxer GTK Empty25/5/2013, 19:24

Лудници е Боксеров..навистина импресивно што се нуди!
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Boxer GTK Empty
ПишувањеПредмет: Re: Boxer GTK   Boxer GTK Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Boxer GTK
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 5Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Оклопни и транспортни средства-
Отиди до: