ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Оклопни и Транспортни Камиони

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
АвторПорака
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Оклопни и Транспортни Камиони - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни и Транспортни Камиони    Оклопни и Транспортни Камиони - Page 5 Empty14/2/2016, 19:25

Ѕверотија! Не знам како стоиме на ова поле, но дефинитивно мора да ја зајакнеме логистиката. Таа е кичмата на армијата.
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

Оклопни и Транспортни Камиони - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни и Транспортни Камиони    Оклопни и Транспортни Камиони - Page 5 Empty14/2/2016, 20:02

Да , треба да се зајакне , логистиката , инжинеријата и пограничната полиција и со опрема и со људство .
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Оклопни и Транспортни Камиони - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни и Транспортни Камиони    Оклопни и Транспортни Камиони - Page 5 Empty15/2/2016, 23:51

Што ке ви се влечни возови Very Happy

Оклопни и Транспортни Камиони - Page 5 AqeNRjI
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Оклопни и Транспортни Камиони - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни и Транспортни Камиони    Оклопни и Транспортни Камиони - Page 5 Empty17/2/2016, 16:53

aplauz
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Оклопни и Транспортни Камиони - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни и Транспортни Камиони    Оклопни и Транспортни Камиони - Page 5 Empty22/2/2016, 21:57


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Оклопни и Транспортни Камиони - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни и Транспортни Камиони    Оклопни и Транспортни Камиони - Page 5 Empty8/4/2016, 13:45

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Оклопни и Транспортни Камиони - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни и Транспортни Камиони    Оклопни и Транспортни Камиони - Page 5 Empty24/5/2016, 22:02


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Оклопни и Транспортни Камиони - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни и Транспортни Камиони    Оклопни и Транспортни Камиони - Page 5 Empty30/7/2016, 22:43

Peru receives the batch of Rheinmetall MAN Military Vehicles military trucks
http://defence-blog.com/army/peru-receives-the-new-batch-of-rheinmetall-man-military-vehicles-military-trucks.html

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Оклопни и Транспортни Камиони - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни и Транспортни Камиони    Оклопни и Транспортни Камиони - Page 5 Empty30/7/2016, 23:21

Одличен избор напраиле перуанциве.... скап, секако... но одличен.СИТЕ нешто купуваат, модернизираат, добиваат... само нашиве ќор фишек немаат пари да земат. Жива бедотија мизерна.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Оклопни и Транспортни Камиони - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни и Транспортни Камиони    Оклопни и Транспортни Камиони - Page 5 Empty18/9/2016, 16:34Подвижен hi-tech бункер. Twisted Evil

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Оклопни и Транспортни Камиони - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни и Транспортни Камиони    Оклопни и Транспортни Камиони - Page 5 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Оклопни и Транспортни Камиони
Вратете се на почетокот 
Страна 5 of 7Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Оклопни и транспортни средства-
Отиди до: