ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Средства за Против Воздушна Одбрана

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33, 34, 35  Next
АвторПорака
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9459

ПишувањеПредмет: Re: Средства за Против Воздушна Одбрана   24/5/2016, 23:26

Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 816

ПишувањеПредмет: Re: Средства за Против Воздушна Одбрана   1/6/2016, 20:23

НАСАМС продажба на старо
http://www.defender.hr/naslovnica-izdvojeno/44087/
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9459

ПишувањеПредмет: Re: Средства за Против Воздушна Одбрана   8/6/2016, 21:40

New Mobile VSHORAD Positioned to Replace German Stinger-Based leFlaSys
http://defense-update.com/20160601_mobile_vshorad.html
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 816

ПишувањеПредмет: Re: Средства за Против Воздушна Одбрана   9/6/2016, 09:32

Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 816

ПишувањеПредмет: Re: Средства за Против Воздушна Одбрана   15/6/2016, 20:24

Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 816

ПишувањеПредмет: Re: Средства за Против Воздушна Одбрана   18/7/2016, 12:41

Читав некаде дека Вијатнамците испазариле баш МНОГУ Руска ПВО техника , ама ете им фатил око и Израелскиот SPIDER SR/MR
http://defense-studies.blogspot.mk/2016/07/vietnam-began-receiving-spyder-missiles.html
http://www.rafael.co.il/marketing/SIP_STORAGE/FILES/1/1201.pdf
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9459

ПишувањеПредмет: Re: Средства за Против Воздушна Одбрана   30/7/2016, 22:44

Чисто небо на годинешните Армиски игри во Русија
http://armygames2016.mil.ru/page127111.html
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 816

ПишувањеПредмет: Re: Средства за Против Воздушна Одбрана   3/8/2016, 23:04

Момак спомна Руска модернизација на МТ-ЛБ , а јас би продолжил кога би сакале нашиве да ја модернизираат СТРЕЛА - 10 во СОСНА и докупат уште 12сетина
http://www.in4s.net/rusi-dobili-novog-cuvara-neba-raketni-sistem-sosnu-video/
А ако може и овој новиов ПАТ ОД 57ММ монтиран на МТ-ЛБ
http://www.russianarms.ru/forum/index.php?topic=13267.0
Остварливо или неостварливо Wink
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9459

ПишувањеПредмет: Re: Средства за Против Воздушна Одбрана   17/9/2016, 20:38

Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 816

ПишувањеПредмет: Re: Средства за Против Воздушна Одбрана   17/9/2016, 21:29

Ова е дел од пакетот донација што ја спрема САД за Македонија ?
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Средства за Против Воздушна Одбрана   

Вратете се на почетокот Go down
 
Средства за Против Воздушна Одбрана
Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 32 of 35Отиди на страна : Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33, 34, 35  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Воздухопловство и ПВО :: ПВО системи-
Отиди до: