ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Средства за Против Воздушна Одбрана

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35  Next
АвторПорака
m-r.niceguy

avatar

Број на мислења : 45

ПишувањеПредмет: Re: Средства за Против Воздушна Одбрана   29/12/2015, 23:51

Толку од Германските „Патриоти“ во Турција. Сепак не изгледа како Турција да губи поддршка од Германија.
Се прашувам каква намера имаат Германците со овој чекор, да ли се обидуваат да скратат трошоци иле пак до нешто друго ќе е scratch

Germany Pulls Patriot Systems From Turkey

_________________
Не постојат факти, само добро основани претпоставки.
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9873

ПишувањеПредмет: Re: Средства за Против Воздушна Одбрана   30/12/2015, 00:37

Требаа порано да се повлечат,па ја продолжија мисијата на една година,одлука донесена одпорано,нивната мисија мислам беше да ја штитат Турција од евентуални ракетни напади од Сирија,а ако не се лажам покрај Германија,Патриот системи во Турција имаа распоредено Холандија и САД.А се збореше дека Шпанија би требало да замени една од овие држави

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9873

ПишувањеПредмет: Re: Средства за Против Воздушна Одбрана   5/1/2016, 14:58

Наводно Хрвативе се заинтересирани за NASMAS

http://www.defender.hr/naslovnica-izdvojeno/u-prodaji-novi-broj-magazina-defender-procitajte-sto-donosi/
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 826

ПишувањеПредмет: Re: Средства за Против Воздушна Одбрана   5/1/2016, 17:50

Старата добра ОДБРАНА го престави овој ПВО систем НАСАМС во најубаво светло и помислив дека нашите се спремаат да го купат . Very Happy
https://en.wikipedia.org/wiki/NASAMS
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9873

ПишувањеПредмет: Re: Средства за Против Воздушна Одбрана   5/1/2016, 22:07

Едно е да го презентираат,друго е да напишат дека се во преговори да го купат,како и да е не мислам дека ке го купат Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 826

ПишувањеПредмет: Re: Средства за Против Воздушна Одбрана   5/1/2016, 22:33

Мислам дека во ОДБРАНА се пишуваше за орудија кои би биле соодветни за опремување на АРМ , така да може интерно во воената фела станало збор и за овој систем .Сега што тој изгледа скапо од наша гледна точка е друга работа , колку што знам беше спомнато дека ракетите можеа да ги користат и борбени авиони , отпорен на електронско ометање , употреблив во сите временски услови а сите тие ситници коштаат пари .Колку пари толку музика .
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9873

ПишувањеПредмет: Re: Средства за Против Воздушна Одбрана   6/1/2016, 00:28

Ракетите може да се лансираат од авион,зашто тие се В-В ракети пренаменети за К-В дејствувања,но со ова се губи на домет нормално.
А и не верувам дека и по озбилни земји од нас би си дозволиле еден ваков скап систем,една батерија кошта 450 милиони долари
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9873

ПишувањеПредмет: Re: Средства за Против Воздушна Одбрана   9/1/2016, 18:19

Грци

Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 826

ПишувањеПредмет: Re: Средства за Против Воздушна Одбрана   16/1/2016, 17:15

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9873

ПишувањеПредмет: Re: Средства за Против Воздушна Одбрана   9/3/2016, 20:15

Интересно

Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Средства за Против Воздушна Одбрана   

Вратете се на почетокот Go down
 
Средства за Против Воздушна Одбрана
Вратете се на почетокот 
Страна 31 of 35Отиди на страна : Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Воздухопловство и ПВО :: ПВО системи-
Отиди до: