ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Средства за Против Воздушна Одбрана

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 20 ... 36  Next
АвторПорака
SIG

SIG

Број на мислења : 5815

ПишувањеПредмет: Re: Средства за Против Воздушна Одбрана   17/3/2013, 12:44

Поефтино незнам дали е некој поголем ПВО систем..
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10306

ПишувањеПредмет: Re: Средства за Против Воздушна Одбрана   23/3/2013, 17:47Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5815

ПишувањеПредмет: Re: Средства за Против Воздушна Одбрана   23/3/2013, 20:05

Лудница од ПВО систем...особено последната слика, дедли комбинација!
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3753

ПишувањеПредмет: Re: Средства за Против Воздушна Одбрана   23/3/2013, 22:33

Frogfoot напиша:
Лудница од ПВО систем...особено последната слика, дедли комбинација!

Нов осматрачки радар. aplauz
Вратете се на почетокот Go down
su50fighter

su50fighter

Број на мислења : 144

ПишувањеПредмет: Re: Средства за Против Воздушна Одбрана   25/3/2013, 00:13

Momak od Gjorce - od koj raketen sistem se slikive? Dosega ne sum go videl, Tor li e ili Buk ili?
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3753

ПишувањеПредмет: Re: Средства за Против Воздушна Одбрана   25/3/2013, 09:45

su50fighter напиша:
Momak od Gjorce - od koj raketen sistem se slikive? Dosega ne sum go videl, Tor li e ili Buk ili?

БУК М2Е
Вратете се на почетокот Go down
su50fighter

su50fighter

Број на мислења : 144

ПишувањеПредмет: Re: Средства за Против Воздушна Одбрана   25/3/2013, 13:52

http://www.ausairpower.net/APA-9K37-Buk.html
овде е најдетално
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5815

ПишувањеПредмет: Re: Средства за Против Воздушна Одбрана   25/3/2013, 21:20

Carlo Kopp е добар аналитичар и познавател на ВВ и ПВО опрема.
Вратете се на почетокот Go down
Scorpion

Scorpion

Број на мислења : 6

ПишувањеПредмет: Re: Средства за Против Воздушна Одбрана   27/3/2013, 01:53

Еве нешто како за во наши услови Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Вратете се на почетокот Go down
su50fighter

su50fighter

Број на мислења : 144

ПишувањеПредмет: Re: Средства за Против Воздушна Одбрана   27/3/2013, 04:49

tamam eden ili dva sistemi? jupii
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Средства за Против Воздушна Одбрана   

Вратете се на почетокот Go down
 
Средства за Против Воздушна Одбрана
Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 36Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 20 ... 36  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Воздухопловство и ПВО :: ПВО системи-
Отиди до: