ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Воени велосипеди

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3
АвторПорака
Mrshajnoski

Mrshajnoski

Број на мислења : 238

Воени велосипеди - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воени велосипеди    Воени велосипеди - Page 3 EmptyЧет 07 Фед 2013, 22:29

Воени велосипеди - Page 3 550399_10151042881991752_1996427587_n
Воени велосипеди - Page 3 182353_10151133910166752_599668579_n
Воени велосипеди - Page 3 548629_10151147696501752_1621868885_n
Вратете се на почетокот Go down
Mrshajnoski

Mrshajnoski

Број на мислења : 238

Воени велосипеди - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воени велосипеди    Воени велосипеди - Page 3 EmptyЧет 07 Фед 2013, 22:36

Воени велосипеди - Page 3 BRAIN-Military-Article-photo
Воени велосипеди - Page 3 225
Воени велосипеди - Page 3 Bicycle+in+war+3
Воени велосипеди - Page 3 8fe575e19d48027bd7d4a053b337248f
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Воени велосипеди - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воени велосипеди    Воени велосипеди - Page 3 EmptyПет 08 Фед 2013, 00:17

Првата слика, е одлична, точак бек-пек! Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
kocovБрој на мислења : 137

Воени велосипеди - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воени велосипеди    Воени велосипеди - Page 3 EmptyНед 17 Фед 2013, 22:06

Воени велосипеди - Page 3 6a00e0099229e88833017d3c96533c970c-500wi_zpsf615f4eb

Велосипед кој се полни на сончева енергија и можи да достигни брзини до 40 км\h на растојаније од 50 км
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Воени велосипеди - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воени велосипеди    Воени велосипеди - Page 3 EmptyСре 03 Дек 2014, 22:52

Maximal range is 220 km, 370 with additional batteries
Maximal speed is 110 km\h
Collapsible frame and weight of 55 kg makes it highly transportable
Noiseless
Great off-road performance (200 mm clearance)
Includes a mount for weapons
Cost (civil versions also) is around 230k - 380k RUR (4440 - 7330 USD)

http://twower.livejournal.com/1502604.html#comments

Воени велосипеди - Page 3 Ttx8_G-79ZE

Воени велосипеди - Page 3 MIvQrH-8E6U

Воени велосипеди - Page 3 X9Do6fMOlCs

Воени велосипеди - Page 3 YLlN5oPX3yI
Вратете се на почетокот Go down
kocovБрој на мислења : 137

Воени велосипеди - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воени велосипеди    Воени велосипеди - Page 3 EmptyЧет 04 Дек 2014, 00:30

Интересен концепт сепак да поминиш во еден ден 220 км е за поздравување, но сепак цената од 7000 долари некако е многу висока .
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Воени велосипеди - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воени велосипеди    Воени велосипеди - Page 3 EmptyНед 05 Jул 2015, 01:21

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Воени велосипеди - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воени велосипеди    Воени велосипеди - Page 3 EmptyСре 13 Фед 2019, 12:00


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Воени велосипеди - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воени велосипеди    Воени велосипеди - Page 3 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Воени велосипеди
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 3Отиди на страна : Previous  1, 2, 3

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Оклопни и транспортни средства-
Отиди до: