ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Борбени хеликоптери

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
АвторПорака
su50fighter

su50fighter

Број на мислења : 144

Борбени хеликоптери - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени хеликоптери   Борбени хеликоптери - Page 4 Empty25/6/2013, 13:39

Не е борбен хеликоптер ама кој знае https://www.youtube.com/watch?v=LDiOazyn_w0 можда ќе послужи кај нас наместо америчкиот little bird.
уште еднаш истото ама друг линк: https://youtu.be/LDiOazyn_w0
Вратете се на почетокот Go down
Legija91

Legija91

Број на мислења : 1332

Борбени хеликоптери - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени хеликоптери   Борбени хеликоптери - Page 4 Empty6/7/2013, 01:12

Борбени хеликоптери - Page 4 1013982_10151418041496362_2141378449_n

______________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
Legija91

Legija91

Број на мислења : 1332

Борбени хеликоптери - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени хеликоптери   Борбени хеликоптери - Page 4 Empty9/7/2013, 13:35

Борбени хеликоптери - Page 4 1011301_10151422595381362_222002158_n

Што бебица е ова ?

______________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Борбени хеликоптери - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени хеликоптери   Борбени хеликоптери - Page 4 Empty9/7/2013, 13:39

Кинески Harbin H425...
Вратете се на почетокот Go down
IkoБрој на мислења : 502

Борбени хеликоптери - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени хеликоптери   Борбени хеликоптери - Page 4 Empty9/7/2013, 16:10

Pre bi rekol Momak - deka e WZ-9WA....H-425 e VIP verzija na WZ-9...nevooruzhena...shto na ovaa slika ochito ne e sluchajot...
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Борбени хеликоптери - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени хеликоптери   Борбени хеликоптери - Page 4 Empty18/7/2013, 17:04

Борбени хеликоптери - Page 4 Militairez100750

Борбени хеликоптери - Page 4 Militairez100662

Борбени хеликоптери - Page 4 164332_75469776_militairez1007155

Борбени хеликоптери - Page 4 52022_64451825_178494_378273668921267_137295791_o

Борбени хеликоптери - Page 4 167329_61528284_Changhe_WZ-10

Борбени хеликоптери - Page 4 65178_79629919_20121119044638744371
Вратете се на почетокот Go down
Legija91

Legija91

Број на мислења : 1332

Борбени хеликоптери - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени хеликоптери   Борбени хеликоптери - Page 4 Empty20/7/2013, 03:48

Моќно Cool 
Борбени хеликоптери - Page 4 1003715_565224300190282_1086134114_n

______________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Борбени хеликоптери - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени хеликоптери   Борбени хеликоптери - Page 4 Empty20/7/2013, 17:46

WZ-19...

Борбени хеликоптери - Page 4 Attachment

Борбени хеликоптери - Page 4 27_109030_26b18d402a9e54d

Борбени хеликоптери - Page 4 Attachment

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Борбени хеликоптери - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени хеликоптери   Борбени хеликоптери - Page 4 Empty20/7/2013, 17:49

WZ-10...

Борбени хеликоптери - Page 4 Attachment

Борбени хеликоптери - Page 4 27_109030_e1b8f4ccaf9d383

Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

Борбени хеликоптери - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени хеликоптери   Борбени хеликоптери - Page 4 Empty25/9/2013, 07:17

Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Борбени хеликоптери - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени хеликоптери   Борбени хеликоптери - Page 4 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Борбени хеликоптери
Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 10Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Воздухопловство и ПВО :: Хеликоптери-
Отиди до: