ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Luger P-08

Go down 
АвторПорака
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Luger P-08 Empty
ПишувањеПредмет: Luger P-08    Luger P-08 Empty28/11/2012, 20:15

Luger P-08 Parabellum_1586

Добар текст од Калибар.

Luger P-08 36879_403137017_naci-luger-001Luger P-08 36879_54973217_naci-luger-002

Уште нешто интересно...

Luger P-08 36879_54960831_LUGER-USA-001
Luger P-08 36879_75596339_LUGER-45-001Luger P-08 36879_75596339_LUGER-45-002

Уживајте во читањето! ziveli
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Luger P-08 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Luger P-08    Luger P-08 Empty28/11/2012, 20:17

Расклопување
Luger P-08 36879_93786290_VALTER-RASTAVLJANJE
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN

Број на мислења : 1224

Luger P-08 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Luger P-08    Luger P-08 Empty30/5/2014, 16:23

Другар п08 и п38 се два сосема различни пиштоли

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Luger P-08 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Luger P-08    Luger P-08 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Luger P-08
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: