ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Содржина и пакување на борбен ранец

Go down 
АвторПорака
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Содржина и пакување на борбен ранец Empty
ПишувањеПредмет: Содржина и пакување на борбен ранец   Содржина и пакување на борбен ранец Empty15/11/2012, 21:56

Содржина и пакување на борбен ранец 2705_122996649_001Содржина и пакување на борбен ранец 2705_52037043_002
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Содржина и пакување на борбен ранец Empty
ПишувањеПредмет: Re: Содржина и пакување на борбен ранец   Содржина и пакување на борбен ранец Empty15/11/2012, 21:57

Ај да направиме муабет за ова...што би ставиле вие во вашиот борбен ранец?
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Содржина и пакување на борбен ранец Empty
ПишувањеПредмет: Re: Содржина и пакување на борбен ранец   Содржина и пакување на борбен ранец Empty15/11/2012, 22:12

Ако јас кажам што ставам во мојот планинарски ранец, ќе паднете во несвест. lol! Секогаш си велам дека следниот пат ќе ставам помалку работи ама кога почнам да се пакувам ставам 300 чуда за секој случај. Smile

П.С Шегата настрана ми се допаѓа темава aplauz aplauz aplauz

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Содржина и пакување на борбен ранец Empty
ПишувањеПредмет: Re: Содржина и пакување на борбен ранец   Содржина и пакување на борбен ранец Empty16/11/2012, 10:43

Форум е за кажување и учење брат Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинСодржина и пакување на борбен ранец Empty
ПишувањеПредмет: Re: Содржина и пакување на борбен ранец   Содржина и пакување на борбен ранец Empty14/2/2016, 17:00

Интересно интересно ама сте ја заборавиле темава... Баш се заинтересирав што се пакува во борбен ранец, од типон што се користи во специјални единици и за чудо не е баш лесно да се најдат информации на интернет. Барем јас не успеав. Дознав дека голем дел е опрема за кампување... А сега случајно ја најдов темава, ајде еден рефреш да и мавнеме Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Содржина и пакување на борбен ранец Empty
ПишувањеПредмет: Re: Содржина и пакување на борбен ранец   Содржина и пакување на борбен ранец Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Содржина и пакување на борбен ранец
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: