ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Војнички обувки

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 26 ... 47  Next
АвторПорака
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Војнички обувки - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 6 Empty10/1/2013, 23:36

Тие високите (до колена) зелени чорапи што ги должевме во АРМ, навистина беа квалитетни.
Не знам кој ги произведуваше... но имав еден пар до пред некоја година и беа топ.

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Војнички обувки - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 6 Empty10/1/2013, 23:38

Еве мал совет до оние понеискусните додека оние искусните ќе го потврдат ова. Без разлика дали е зима или лето, при долги и напорни пешачење задолжително носете дебели чорапи. Овој метод штити од плускавици и рани Wink

_________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Војнички обувки - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 6 Empty10/1/2013, 23:39

Генерал напиша:
Чизми правени за ГСГ-9
http://www.adidas.com/us/product/mens-outdoor-gsg9-2-boots/E1309?cid=807295&breadcrumb=u2Z1z13y9pZ1z13071
Мене лично многу ми се допаѓаат

Лани имаше слични во adidas дуќаниве низ Скопје... темно кафени и со одличен квалитет. Но беа негде околу 8 и кусур иљадарки. Rolling Eyes

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3760

Војнички обувки - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 6 Empty10/1/2013, 23:41

Генерал напиша:
Еве мал совет до оние понеискусните додека оние искусните ќе го потврдат ова. Без разлика дали е зима или лето, при долги и напорни пешачење задолжително носете дебели чорапи. Овој метод штити од плускавици и рани Wink

Samo ako se pereni santa
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Војнички обувки - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 6 Empty10/1/2013, 23:44

Зоран напиша:
Генерал напиша:
Еве мал совет до оние понеискусните додека оние искусните ќе го потврдат ова. Без разлика дали е зима или лето, при долги и напорни пешачење задолжително носете дебели чорапи. Овој метод штити од плускавици и рани Wink

Samo ako se pereni santa

Хигиената е половина здравје Smile

_________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинВојнички обувки - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 6 Empty10/1/2013, 23:45

Имам Планика и задоволен сум од нив
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10377

Војнички обувки - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 6 Empty11/1/2013, 13:14

Кога сме кај перење...

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Војнички обувки - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 6 Empty11/3/2013, 19:22


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
KlintonБрој на мислења : 1

Војнички обувки - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 6 Empty13/3/2013, 23:45

nemoj nekoj da kupil planika, mene mi gi menjavaat dva pati za 4 meseci, se kinat samite od sebe, neznam so ke pravam koga ke mi istece garancijata
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5815

Војнички обувки - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 6 Empty13/3/2013, 23:48

Добредојде Клинтон, се надеваме често ќе не дружиш Smile

П.С Шо така не се погодиле Планиката???
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Војнички обувки - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 6 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Војнички обувки
Вратете се на почетокот 
Страна 6 of 47Отиди на страна : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 26 ... 47  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: