ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Војнички обувки

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 24 ... 45, 46, 47, 48  Next
АвторПорака
ESN

ESN

Број на мислења : 1224

Војнички обувки - Page 46 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 46 EmptyНед 11 Ное - 14:07

Дечки јас пак си се подновив со истите што ги имав претходно ГриСпорт.
Војнички обувки - Page 46 46091034_315776729018421_9193485893472616448_n.jpg?_nc_cat=100&_nc_ht=scontent.fskp1-1
Војнички обувки - Page 46 45887201_345632542664050_7164401840849682432_n.jpg?_nc_cat=110&_nc_ht=scontent.fskp1-1
Војнички обувки - Page 46 46039172_248244102538294_7240451795967803392_n.jpg?_nc_cat=109&_nc_ht=scontent.fskp1-1
Војнички обувки - Page 46 46043091_355366071878262_256880331821416448_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_ht=scontent.fskp1-1

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN

Број на мислења : 1224

Војнички обувки - Page 46 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 46 EmptyПон 8 Апр - 18:25

Постот не е за чизми, туку за нега/грижа на чизми кои се направени целосно од чиста кожа.Овие два восока за чизми вкупно чинат 1300 денари.Си ги набавив од ebay. Very Happy
Војнички обувки - Page 46 SI2yN2w

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Војнички обувки - Page 46 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 46 EmptyПон 8 Апр - 19:28

Паметно, моите чизми и др. зимски обувки се од превртена кожа со водонепропусна мембрана... па за нив користам германски Bama силконски спреј. До сега е ОК.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN

Број на мислења : 1224

Војнички обувки - Page 46 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 46 EmptyПон 8 Апр - 19:39

Alvar напиша:
Паметно, моите чизми и др. зимски обувки се од превртена кожа со водонепропусна мембрана... па за нив користам германски Bama силконски спреј. До сега е ОК.
Very Happy
Алвар другар види ги моите два нови поста во темата маскирни униформи.Мислам дека ќе ти се допаднат.

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Војнички обувки - Page 46 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 46 EmptyПон 8 Апр - 20:08

Да, ги видов. ziveli

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN

Број на мислења : 1224

Војнички обувки - Page 46 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 46 EmptyСре 17 Апр - 18:51

Презентација на алпинистички чизми кои ги користат ЕСЗ.Мое мислење е дека се некој модел на Лова или Меиндл.
Војнички обувки - Page 46 00510

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Војнички обувки - Page 46 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 46 EmptyСре 17 Апр - 19:27

Haix, зирка малку сината етикета позади gore-tex етикетата. Smile

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN

Број на мислења : 1224

Војнички обувки - Page 46 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 46 EmptyСре 17 Апр - 21:26

Ау да.Не ми ни текна да го зумирам тој дел,хеххе.Добро око другар Wink
Значи дечкиве два модела од Haix носат,браво за нив.Памтам на вежбата по повод ден на МВР во Штип на ТТ зборот имаше исто така некои алпинистички чизми изложено.Имам добра слика направено од нив,сигурно се истите.
Војнички обувки - Page 46 P


______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN

Број на мислења : 1224

Војнички обувки - Page 46 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 46 EmptyЧет 4 Jул - 21:51

Луѓе во Камуфлаж ја донеле најдобрата висока воена чизма. jupii
Lowa

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
MISFIT

MISFIT

Број на мислења : 231

Војнички обувки - Page 46 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 46 EmptyСаб 6 Jул - 11:58

ESN напиша:
Луѓе во Камуфлаж ја донеле најдобрата висока воена чизма. jupii
Lowa

Spored kogo?

______________________
To us and those like us, damn few.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Војнички обувки - Page 46 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 46 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Војнички обувки
Вратете се на почетокот 
Страна 46 of 48Отиди на страна : Previous  1 ... 24 ... 45, 46, 47, 48  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: