ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Војнички обувки

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 24 ... 44, 45, 46, 47  Next
АвторПорака
darkness

darkness

Број на мислења : 80

Војнички обувки - Page 45 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 45 Empty7/9/2018, 10:15

Каде можам да најдам добра чизма освен во Камуфлаж и Пеко

_________________
невозможното е достижно
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Војнички обувки - Page 45 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 45 Empty7/9/2018, 11:55

http://outdoor.mk/index.php?route=product/category&path=155
https://scout.mk/proizvodi/pol/mazhi-378/kategorija/footwear

Кај овие погоре има квалитетни чизми за алпинизам и планинарење, троа солени цени, мада провери дали имаат попусти сега.
Види и во Magasport, поранешна Словенијаспорт. Имаат неколку дуќани во центар (во и околу ГТЦ).

http://www.megasport.com.mk/index.php/en/brands/grisport

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
darkness

darkness

Број на мислења : 80

Војнички обувки - Page 45 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 45 Empty7/9/2018, 12:03

Alvar напиша:
http://outdoor.mk/index.php?route=product/category&path=155
https://scout.mk/proizvodi/pol/mazhi-378/kategorija/footwear

Кај овие погоре има квалитетни чизми за алпинизам и планинарење, троа солени цени, мада провери дали имаат попусти сега.
Види и во Magasport, поранешна Словенијаспорт. Имаат неколку дуќани во центар (во и околу ГТЦ).

http://www.megasport.com.mk/index.php/en/brands/grisport

Фала Алвар
Мислев за воена чизма, јас лошо се изразив

_________________
невозможното е достижно
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Војнички обувки - Page 45 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 45 Empty7/9/2018, 12:25

Воена чизма само во тие две погоре што ги пиша. Smile

За жал тоа е изборот во МК.

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
MISFIT

MISFIT

Број на мислења : 204

Војнички обувки - Page 45 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 45 Empty17/9/2018, 18:40

За воена чизма не ти треба ништо повеќе од Лова или Саломон. Едино ако сакаш ЈНА војничка чизма тогаш неможам да ти помогнам.

_________________
To us and those like us, damn few.
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN

Број на мислења : 1168

Војнички обувки - Page 45 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 45 Empty21/10/2018, 01:13

Припадник на ренџерскиот реџимент со саломон
Војнички обувки - Page 45 Screen23

_________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
darkness

darkness

Број на мислења : 80

Војнички обувки - Page 45 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 45 Empty27/10/2018, 02:04

MISFIT напиша:
За воена чизма не ти треба ништо повеќе од Лова или Саломон. Едино ако сакаш ЈНА војничка чизма тогаш неможам да ти помогнам.

Ги зедов GSG 9s

_________________
невозможното е достижно
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN

Број на мислења : 1168

Војнички обувки - Page 45 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 45 Empty27/10/2018, 02:13

darkness напиша:
MISFIT напиша:
За воена чизма не ти треба ништо повеќе од Лова или Саломон. Едино ако сакаш ЈНА војничка чизма тогаш неможам да ти помогнам.

Ги зедов GSG 9s
Си ги земал истите кои ги купиа оваа година за ЕСЗ

_________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
darkness

darkness

Број на мислења : 80

Војнички обувки - Page 45 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 45 Empty30/10/2018, 22:13

ESN напиша:
darkness напиша:
MISFIT напиша:
За воена чизма не ти треба ништо повеќе од Лова или Саломон. Едино ако сакаш ЈНА војничка чизма тогаш неможам да ти помогнам.

Ги зедов GSG 9s
Си ги земал истите кои ги купиа оваа година за ЕСЗ

Чизмата е многу добра. Две години имат гаранција

_________________
невозможното е достижно
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN

Број на мислења : 1168

Војнички обувки - Page 45 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 45 Empty30/10/2018, 22:53

darkness напиша:
ESN напиша:
darkness напиша:
MISFIT напиша:
За воена чизма не ти треба ништо повеќе од Лова или Саломон. Едино ако сакаш ЈНА војничка чизма тогаш неможам да ти помогнам.

Ги зедов GSG 9s
Си ги земал истите кои ги купиа оваа година за ЕСЗ

Чизмата е многу добра. Две години имат гаранција
Со години да те служат. Very Happy
Туку сега зимото кога наврне снег тестирај ги за водоотпорност и пиши тука,пошо и јас сум во план да се подновам.

_________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Војнички обувки - Page 45 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 45 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Војнички обувки
Вратете се на почетокот 
Страна 45 of 47Отиди на страна : Previous  1 ... 24 ... 44, 45, 46, 47  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: