ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Војнички обувки

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 23 ... 43, 44, 45, 46, 47  Next
АвторПорака
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Војнички обувки - Page 44 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 44 Empty21/7/2018, 22:00

Не, не... и Zephyr-от и Z6-ката им се од тактикал линијата, во цивилните имаат слични, но не баш со истите карактериситики и изглед.
Е сега едите се по-light, другите се по-heavy duty.

https://www.lowa.de/en/products/outdoor.html

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Војнички обувки - Page 44 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 44 Empty21/7/2018, 22:31

Овде има компарација помеѓу двата модела... додуша на руски.

И за двата модела има бајаги видео рецензии на YT.


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
MISFIT

MISFIT

Број на мислења : 204

Војнички обувки - Page 44 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 44 Empty22/7/2018, 03:38

Некако повеќе ми фаќаат око овие z6, а и наменети се за носење тежина, а во нашава работа никогаш не си да не речам со к***т во раце.

_________________
To us and those like us, damn few.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Војнички обувки - Page 44 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 44 Empty22/7/2018, 13:04

Мислам дека се подобар избор за воена чизма... Zephyr-от друга страна е можеби попогодна за полициска.

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
MISFIT

MISFIT

Број на мислења : 204

Војнички обувки - Page 44 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 44 Empty22/7/2018, 15:39

Само што кај z6 ја губиш предноста што ја има Zephyr преку Quest... Glava v zid
Тешко е да си пионир. Нем кој да прашам кај нас нема некој носено ни Z6 ни Quest, ,ќе кршам мраз.
Ама ќе размислам убаво до плата...

_________________
To us and those like us, damn few.
Вратете се на почетокот Go down
MISFIT

MISFIT

Број на мислења : 204

Војнички обувки - Page 44 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 44 Empty23/7/2018, 17:05

Денес проверив во Камуфлаж, од Quest нема броеви, а пустински не ми се по вкус, а и Z6 ми се по убави на лик и за низ град, така да чим стигнам до пари зимам Z6.

_________________
To us and those like us, damn few.
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Војнички обувки - Page 44 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 44 Empty6/8/2018, 00:54

Здраво момци.

Немам многу време да пишувам ама се трудам да ве следам.

За Zephyr можам да кажам дека се едни од најдобрите што сум ги носел. 90% во екстремно жешки и влажни услови но и 10% во солидни зимски услови - зимата 2016/17. Во двата случаи немам поголеми забелешки. Особено сум задоволен во зимските услови затоа што со Planika и Arpenaz секогаш ми мрзнеа прстите. Тука не беше тоа случај.

Z6 не сум имал шанса да ги пробам ниту да ги видам во живо и нема да ги коментирам. На лик се за нијанса подобри. Ама тоа според мене е важно додека да излезеш од продавница. Кога ќе треба да ги носиш 10-15 часа тогаш не ми е важно како изгледаат.

_________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
MISFIT

MISFIT

Број на мислења : 204

Војнички обувки - Page 44 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 44 Empty6/8/2018, 18:03

Здраво Генерале, јас ги носам Z6 веќе две недели и до сега биле како патики. Неможам да ги споредам со Zephyr бидејли не сум ги носел подолго време зс да ги споредам со Z6. Ама по мое мислење по соодветни се за мојата потреба т.е. работна чизма.

_________________
To us and those like us, damn few.
Вратете се на почетокот Go down
darkness

darkness

Број на мислења : 80

Војнички обувки - Page 44 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 44 Empty2/9/2018, 08:24

http://camouflage.mk/chizmi-ranger-gsg9-s
Мислење за овие чизми

_________________
невозможното е достижно
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN

Број на мислења : 1168

Војнички обувки - Page 44 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 44 Empty2/9/2018, 18:57

darkness напиша:
http://camouflage.mk/chizmi-ranger-gsg9-s
Мислење за овие чизми
Овој модел на Haix го носат тигрите,тоа им се новите чизми кои им се службени односно МВР им ги купи.За какви се не знам ама дека Haix е стварно чизма зборува фактот што српските Кобри еден модел на Haix го носат како службена чизма 10 години.

_________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Војнички обувки - Page 44 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 44 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Војнички обувки
Вратете се на почетокот 
Страна 44 of 47Отиди на страна : Previous  1 ... 23 ... 43, 44, 45, 46, 47  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: