ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Војнички обувки

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 22 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46  Next
АвторПорака
darkness

darkness

Број на мислења : 80

ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   18/12/2017, 10:58

Другар јас ја користам оваа Планика и сум презадоволен

https://www.facebook.com/PekoMakedonija/photos/a.556234981242694.1073741899.143023349230528/556235127909346/?type=3&theater

_________________
невозможното е достижно
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN

Број на мислења : 1033

ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   18/12/2017, 21:51

darkness напиша:
Другар јас ја користам оваа Планика и сум презадоволен

https://www.facebook.com/PekoMakedonija/photos/a.556234981242694.1073741899.143023349230528/556235127909346/?type=3&theater
Тоа е новиот модел што излезе сега оваа година.Кажи ми кога си ги зема и досега каде имаш одено со нив,односно за што си ги употребувал до сега Very Happy

_________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8668

ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   19/12/2017, 13:53


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8668

ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   19/12/2017, 14:06

Вреди и ова да го прочиташ... иако не се од Forces серијата на Quest, сепак станува збор за горе-долу истата чизма.

http://dialedinhunter.com/salomon-quest-4d-2-gtx-boot-review/

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN

Број на мислења : 1033

ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   19/12/2017, 18:55

Алвар фала ти многу друже ziveli
Ти спомна дека саломон биле произведувани во Кина,точно ли е тоа?

_________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8668

ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   19/12/2017, 21:41

Кина или Вијатнам. Зависи кои модели.
_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN

Број на мислења : 1033

ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   20/12/2017, 21:09

И да го ебам е ова ме изнервира. А чизмите на сликите твоите ли се,и ако се твои кажи ми од каде ги купи. :<3:

_________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8668

ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   20/12/2017, 21:27

Не се мои друже... ги најдов по нетов, чисто како илустрација. Smile

Но нека не те обесхрабрува потеклото, денес речиси се се произведува во Кина, од евтино до скапо.
Haix и Lowa чизмите кои ги имаат и во Camouflage ако ти е некоја утеха сеуште ги произведуваат во ЕУ, Хрватска и Романија ако не се лажам.
Додека словенска Planika ги прави во истите погони и Meindl, едни од најквалитетните германски брендови за чизми.

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10306

ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   20/12/2017, 22:42

На Планиката се актуелни копиите, глеам се лаже народ, мислам дека се доста ефтини околу 1000ка 1500 идат по пазариве низ СК
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN

Број на мислења : 1033

ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   21/12/2017, 00:14

Lowa се перфекција,како што знам војничкиот модел на лова онаа високата скорз кожа е и најскапата воена чизма,цената и е 420 долари. Ногу пари се тоа,не е тоа за смртници како нас.А планиката едно време ги ногу сакав но од пред некоја година почнав да ги хејтам па и во МК најносена чизма ти е планиката,е јас сакам нешо шо ногу ретко некој носи.
Инаку алвар фала на одговорот уште еднаш братле ziveli

_________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   

Вратете се на почетокот Go down
 
Војнички обувки
Вратете се на почетокот 
Страна 42 of 46Отиди на страна : Previous  1 ... 22 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: