ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Војнички обувки

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 25 ... 46  Next
АвторПорака
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10300

ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   10/1/2013, 21:49

Генерал напиша:
Овие новиве кои ги имам се истити како на Momak od Gjorce. Е за нив го употребувам спрејот и сум задоволен.

Што марка беа ги заборавив,зашто ја изгубив кутијата...ама не ке да се турски изгледа итајански се...Вибрам пишува одоздола...
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2338

ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   10/1/2013, 21:55

Momak od Gjorce напиша:
Генерал напиша:
Овие новиве кои ги имам се истити како на Momak od Gjorce. Е за нив го употребувам спрејот и сум задоволен.

Што марка беа ги заборавив,зашто ја изгубив кутијата...ама не ке да се турски изгледа итајански се...Вибрам пишува одоздола...

И јас не знам што се Very Happy

_________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8666

ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   10/1/2013, 21:56

Vibram произведуваат само ѓонови... речиси сите светски компании ги користат нивните производи, така може и да се турски. Smile
Нивните ѓонови ги има и на Planika-та и на Alpina-та (на некој од поскапите модели).

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2338

ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   10/1/2013, 21:58

Alvar напиша:
Vibram произведуваат само ѓонови... речиси сите светски компании ги користат нивните производи, така може и да се турски. Smile
Нивните ѓонови ги има и на Planika-та и на Alpina-та (на некој од поскапите модели).

Спомнуваа нешто Алпина ама не сакам да тврдам кога не знам...

_________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8666

ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   10/1/2013, 22:17

Ако се Alpina мора да имаат сув жиг од надворешната страна со името/логото на фирмата.
Таков жиг имаат и планинарските и чизмите од воениот програм на Alpina.
Ланската година им ја разгледав целата програма во дуќанот на улица Македонија. Го имаа дури и пустинскиот модел кој го купи АРМ за во Авган. Smile

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2338

ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   10/1/2013, 23:19

Alvar напиша:
Ако се Alpina мора да имаат сув жиг од надворешната страна со името/логото на фирмата.
Таков жиг имаат и планинарските и чизмите од воениот програм на Alpina.
Ланската година им ја разгледав целата програма во дуќанот на улица Македонија. Го имаа дури и пустинскиот модел кој го купи АРМ за во Авган. Smile

Го имам носено пустинскиот модел и морам да признаам дека сум задоволен. Ги носев наизменично со овие црниве на температура од 40 степени и разликата е огромна

_________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5815

ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   10/1/2013, 23:24

Ама на -5, -10 ... хм хм.. Cool
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8666

ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   10/1/2013, 23:29

Турциве имаат солидна програма на воени чизми.
http://www.ydsboots.com/index.php

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2338

ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   10/1/2013, 23:30

Frogfoot напиша:
Ама на -5, -10 ... хм хм.. Cool

Морам да признаам дека минусни температури без добра чорапа нема чизма што ќе ти помогне. Еве ја носев Планиката а сега и овие и ако сум со еден пар обични чорапи по некое време почнува да се чувствува студ на прстите. На -20 ги носев со дебели војнички чорапи, е тогаш веќе немаше зима за мене Very Happy

_________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2338

ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   10/1/2013, 23:35

Чизми правени за ГСГ-9

http://www.adidas.com/us/product/mens-outdoor-gsg9-2-boots/E1309?cid=807295&breadcrumb=u2Z1z13y9pZ1z13071

Мене лично многу ми се допаѓаат

_________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   

Вратете се на почетокот Go down
 
Војнички обувки
Вратете се на почетокот 
Страна 5 of 46Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 25 ... 46  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: