ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Војнички обувки

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 21 ... 39, 40, 41 ... 46  Next
АвторПорака
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8666

ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   12/12/2015, 16:40

Smrtnikot напиша:
Сепак Salomon можеби се подобри, не сум имал прилика да ги носам, меѓутоа има доста разлика во цената помеѓу моделите на Grisport и Salomon. Very Happy

Има разлика, ако ги купуваш по редовна цена. Од принцип (и здрав разум) не им давам 6-7000 за ниски патики на дуќанџииве кои ги продаваат кај нас. Smile

3500, пеки. ќе им ги извадиш парите. Во сезона и со фул цена веќе НИШТО одамна не купувам.

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   12/12/2015, 23:20

Бев да прашам за Планика високи чизми во ПЕКО, имаше два модела од високите, 7 илјади и нешто беше еден модел, другиот не прашав, другите модели беа ниски Планика
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8666

ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   9/1/2016, 17:40


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5815

ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   10/1/2016, 03:10

Дечки... ги продавам. Ганц нови, со етикета на нив, купени се на невидено и малку ми се големи. Број 43.

Цена 6500 ден (не е фиксно).


Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8666

ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   16/1/2016, 13:56


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN

Број на мислења : 1033

ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   30/3/2016, 00:32

Гледам дечките од есз започнале да носат лова чизми браво браво
[img][/img]

_________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8666

ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   30/3/2016, 01:08

Yup! Cool


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
fantom1Број на мислења : 11

ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   31/3/2016, 21:42

ESN напиша:
Гледам дечките од есз започнале да носат лова чизми браво браво
" />
dobro e toa sto pocnale da gi nosat, megutoa loso e sto istite sami si gi kupuvaat
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5815

ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   30/4/2016, 14:42

Alvar, Lowa или Salomon? Very Happy

И да, дали се исплати да земам половни во добра состојба Lowa? Конкретно овие...за таа сума што ја гледаш.

http://www.njuskalo.hr/alpinizam-planinarenje/planinarske-cipele-br-42-lowa-moze-zamjena-oglas-18759566
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8666

ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   30/4/2016, 23:17

LOWA дефинитивно, Salomon-от откако ги купи Adidas не се тоа што беа. На нет може да се најдат доста критики во поглед на квалитетот и издржливоста на новите модели.
Овие половниве не би ги земал, чинам моделот е стар барем 15 години. Петиците се излижани, бајаги се носени, имаат направено лежиште за туѓо стопало кое сигурно не е исто како твоето. Wink

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   

Вратете се на почетокот Go down
 
Војнички обувки
Вратете се на почетокот 
Страна 40 of 46Отиди на страна : Previous  1 ... 21 ... 39, 40, 41 ... 46  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: