ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Војнички обувки

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42  Next
АвторПорака
ESN

avatar

Број на мислења : 606

ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Пет 30 Окт - 18:24

Информација од ЏКД во пеко има попуст -20% и трае до утре
Јас му ги препорачав арпеназ ама пошо нема алпина веќе, му реков за планика стол и си ги зема, километри,километри нека ги носи Smile

_________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
SIG

avatar

Број на мислења : 5798

ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Саб 31 Окт - 17:32

Колку се Планика СТОЛ?
Вратете се на почетокот Go down
JKD

avatar

Број на мислења : 3140

ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Саб 31 Окт - 18:08

SIG напиша:
Колку се Планика СТОЛ?

До денес беа 6400,а од утре веројатно стара цена,7980,заокружи 8000 Smile
Вратете се на почетокот Go down
SIG

avatar

Број на мислења : 5798

ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Саб 31 Окт - 23:47

Создравје да си ги носиш (ако ги купи) Smile
Вратете се на почетокот Go down
JKD

avatar

Број на мислења : 3140

ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Нед 1 Ное - 0:40

фала поубави да си купиш(купите).

Утре ќе ги пробам,сефте ќе им правам vojnik vesel
Вратете се на почетокот Go down
JKD

avatar

Број на мислења : 3140

ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Нед 1 Ное - 17:53

Момци денеска прв пат ги облеков чизмиве и бев на водно по козјите патеки,и видите што ми се направија чизмите...не зборам за испрљаното,туку за ѓѓонот...нормално ли е,или да ги враќам ??
Вратете се на почетокот Go down
SIG

avatar

Број на мислења : 5798

ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Нед 1 Ное - 23:22

Не сум експерт, нека кажат другиве, ама на последната слика, страницата е малку одлепена или оптичка варка е?
Вратете се на почетокот Go down
JKD

avatar

Број на мислења : 3140

ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Пон 2 Ное - 9:44

па да,тоа и ми е маката....за тоа и прашувам,пошто е малку одлепена,односно така се гледа,можеби е нормално појма немам...
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 7940

ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Пон 2 Ное - 10:25

Вака од слики не може да се види најдобро, но никако не би требало на нови чизми да почне да се одлепува ѓонот. На прво носење што се вика.
Однеси ги во дуќанот кај што ги имаш купено и направи рекламација, сепак не станува за некои евтини чизми од пазар.

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

avatar

Број на мислења : 5798

ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Пон 2 Ное - 17:19

И не прифаќај поправка, туку барај нови или парите назад. Ако се противат можеш и да им кажеш дека ќе се јавиш во агенција за заштита на потрошувачи... тоа би требало како крајна мерка да делува, ако се противат Smile
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   

Вратете се на почетокот Go down
 
Војнички обувки
Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 38 of 42Отиди на страна : Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: