ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Војнички обувки

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 25 ... 47  Next
АвторПорака
SIG

SIG

Број на мислења : 5815

Војнички обувки - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 4 Empty7/12/2012, 18:52

Дечки, ми се јави купец од Србија за ЈНА чизмите...како што реков (ако реков?) чизмите се добиени 2001 и не се воопшто носени, значи ганц нови.

Која цена да му ја понудам?
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

Војнички обувки - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 4 Empty7/12/2012, 20:52

Ако му се за носење не верувам дека можеш да извлечеш некоја сума. Ако е колекционер можеби можеш да му бараш 60-70 евра.
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10378

Војнички обувки - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 4 Empty11/12/2012, 11:53

Падна првиот поголем снег во Скопје па ги извадив мојте воени(зимски) чизми...ги имам три години и доста сум задоволен,не ми текнува на моделот а ако не се лажам мислам дека потекнуваат од Турција,истиов модел ги имаат ЕБР,од каде се и мојве... Smile

Војнички обувки - Page 4 Img2671x

Војнички обувки - Page 4 Img2675zq
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Војнички обувки - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 4 Empty8/1/2013, 23:09

Ги земав пред некој ден. GriSport со Vibram ѓон.

Војнички обувки - Page 4 9tivwh

Војнички обувки - Page 4 2en98y1

Војнички обувки - Page 4 346b4us

Војнички обувки - Page 4 2djs5c9

Војнички обувки - Page 4 1z6yvx0

Војнички обувки - Page 4 S32g5c

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Војнички обувки - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 4 Empty8/1/2013, 23:13

Купив и силиконски нано спреј за заштита од вода.
Имате користено вакви спрејови? Ја менуваат ли бојата на кожата после прскање?

Војнички обувки - Page 4 2wkh

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5815

Војнички обувки - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 4 Empty9/1/2013, 00:24

Тоа е тој инпрегнирачки спреј за водата да клизи низ чизмата. Ама мислам дека таа металната плочка на чизмата е Симпатекс или Горетекс, не гледам што пишшува. Е сега, таа мембрана како што знам е за да не пушта вода внатре, односно да ти дише ногата внатре, има можност воздухот да излегува ради вентилација но однадвор да не влегува вода и воздух односно да не ти биде ладно. Овој инпрегнирачки спреј е истото тоа, веројатно појачање, плус глеам германски така да не би требало да имаш таква мака со бојата.
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5815

Војнички обувки - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 4 Empty9/1/2013, 00:25

P.S Со здравје да си ги носиш брат и долго да ти траат! ziveli

Колку ги зеде?
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Војнички обувки - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 4 Empty9/1/2013, 00:47

Фала Алекс, поубави да си купиш. Smile
Инаку ме чинеа околу 6000. Лани беа околу 7400.

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

Војнички обувки - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 4 Empty10/1/2013, 17:44

Alvar напиша:
Купив и силиконски нано спреј за заштита од вода.
Имате користено вакви спрејови? Ја менуваат ли бојата на кожата после прскање?

Војнички обувки - Page 4 2wkh

Како прво со здрваје да ги носиш. Very Happy
Јас кога ги купив планиката имав купено импрегнирачки спреј од словенечко потекло, не знам точно што марка беше, но беше словенечки. Оваа сезона така ги носам, од немукает да си купам спреј. Немав забележано дека спрејот ја менува бојата на кожата(кај мене се превртена кожа), а дека е ефикасен е. На свежо напрскани чизми водата само пролизгува и нема шанси да се впие во кожата, додека пак, имав забележано, ако чизмите ги немав подолго време напрскано со спреј(две-три недели) кожата впива вода и потемнува. Не ја пропушта водата но ја впива и добива потемна боја.
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Војнички обувки - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 4 Empty10/1/2013, 21:44

Честитки и од мене.
Што се однесува до спрејот и јас имам еден го купив од Пеко и сум задоволен. На Планиката не сум употребувал ми траеја 10 години а притоа ги експлотирав како фараон. И денес не попуштија во кожата туку во ѓонот. Се одлепи еден слој и треба само да го сменам и се враќам среќно во нив. Овие новиве кои ги имам се истити како на Momak od Gjorce. Е за нив го употребувам спрејот и сум задоволен.

_________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Војнички обувки - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војнички обувки   Војнички обувки - Page 4 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Војнички обувки
Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 47Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 25 ... 47  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: