ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Mil Mi-8/Mi-17 Hip

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
АвторПорака
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-8/Mi-17 Hip   Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 6 Empty22/7/2015, 23:37

Frogfoot напиша:
http://sputniknews.com/military/20150720/1024819978.html

Индијците во набавка на 48 нови Mi-17V-5 од цена по скоро 23 милиони $.
Добар избор дали имаат во нарачката и топовници од верзијата „„Ш““ ( Ш е дезигнација не се шалам)

______________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-8/Mi-17 Hip   Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 6 Empty12/4/2016, 12:31

Најверојатно новите српски 17-ки

Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 6 OdSfIHa

Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 6 7u7CAa6
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинMil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-8/Mi-17 Hip   Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 6 Empty12/4/2016, 13:23

Интересно како некако е по долгонавест, и носот му изгледапо западњачки, убаво изгледа на око. Постарите варијанти се по како балон и со тап нос некако грдо изгледаат... Последните слики од ЕБР што ги видов беа вакви МИ17ките
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-8/Mi-17 Hip   Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 6 Empty31/10/2017, 15:35

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-8/Mi-17 Hip   Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 6 Empty5/9/2018, 16:15

Ukraine wins $40 million tender for repair of Turkish Mi-17 helicopters
https://defence-blog.com/news/ukraine-wins-40-million-tender-for-repair-of-turkish-mi-17-helicopters.html

Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 6 DmTtaXWXgAYqPj6-min
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-8/Mi-17 Hip   Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 6 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Mil Mi-8/Mi-17 Hip
Вратете се на почетокот 
Страна 6 of 6Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Воздухопловство и ПВО :: Хеликоптери-
Отиди до: