ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Mil Mi-8/Mi-17 Hip

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
АвторПорака
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-8/Mi-17 Hip   Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 5 Empty14/9/2014, 23:33

scratch

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-8/Mi-17 Hip   Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 5 Empty17/9/2014, 13:32

Мексиканските Ми-17 на пат кон русија за ремонт

Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 5 GyVJHJS

Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 5 9zfHVVi
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-8/Mi-17 Hip   Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 5 Empty13/10/2014, 11:09Ѕвер. И пилотот и хеликоптерот. aplauz aplauz

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-8/Mi-17 Hip   Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 5 Empty17/10/2014, 23:34

Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 5 PA153015

Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 5 PA153019

Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 5 ME1569689_20147818_B7_CD4007_F656_AC851_ACE3_CAE
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-8/Mi-17 Hip   Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 5 Empty17/11/2014, 00:16

Нови хеликоптери за војската на Ирка дирекно од Русија...

Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 5 678819002

Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 5 278140659

Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 5 389451894

Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинMil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-8/Mi-17 Hip   Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 5 Empty17/11/2014, 13:13

Нашите на ново биле купени? Неможам да ги замислам во ваква состојба...
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-8/Mi-17 Hip   Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 5 Empty17/11/2014, 13:21

MISFIT напиша:
Нашите на ново биле купени? Неможам да ги замислам во ваква состојба...

Армиските се половни купени од Украина,а полициските се нови купени од Русија произведени 2008 купени 2009
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-8/Mi-17 Hip   Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 5 Empty8/12/2014, 12:56

Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 5 KUfWZGM
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-8/Mi-17 Hip   Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 5 Empty22/5/2015, 00:54

Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-8/Mi-17 Hip   Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 5 Empty22/7/2015, 22:29

http://sputniknews.com/military/20150720/1024819978.html

Индијците во набавка на 48 нови Mi-17V-5 од цена по скоро 23 милиони $.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-8/Mi-17 Hip   Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 5 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Mil Mi-8/Mi-17 Hip
Вратете се на почетокот 
Страна 5 of 6Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Воздухопловство и ПВО :: Хеликоптери-
Отиди до: