ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Mil Mi-8/Mi-17 Hip

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
АвторПорака
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10545

Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-8/Mi-17 Hip   Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 4 Empty28/4/2014, 10:02

Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 4 134781
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-8/Mi-17 Hip   Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 4 Empty28/4/2014, 11:59

Ekstra!!!
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10545

Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-8/Mi-17 Hip   Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 4 Empty1/5/2014, 20:24

Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 4 Attachment

Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 4 Xu5dq0r

Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 4 0o42CQO

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10545

Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-8/Mi-17 Hip   Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 4 Empty18/6/2014, 00:05

Ирак...

Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 4 Image24

Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 4 Image23

Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 4 Image34

Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-8/Mi-17 Hip   Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 4 Empty14/8/2014, 20:02

Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 4 MRVzXTu

______________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-8/Mi-17 Hip   Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 4 Empty17/8/2014, 22:33

Гужва на Александар Велики III .

Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 4 143473_56332119_DSC_5457%20копия

______________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1013

Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-8/Mi-17 Hip   Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 4 Empty17/8/2014, 23:26

Да , да , сега пилотската школа ќе треба да обучава пилоти и во 3 смена , а тек кога ќе дојдат уште толку МИ-28 . Wink 
Вратете се на почетокот Go down
JKD

JKD

Број на мислења : 3140

Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-8/Mi-17 Hip   Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 4 Empty12/9/2014, 20:18

Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-8/Mi-17 Hip   Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 4 Empty12/9/2014, 21:17

Уххх ова не верувам да е пилотска грешка...мислам дека нешто има откажано. Не се ваљда до толку луди вака брзо да се спуштаат.
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинMil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-8/Mi-17 Hip   Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 4 Empty13/9/2014, 13:22

На крај проба да успори, можда се обидувал да се напраи фраер ама не биднало
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-8/Mi-17 Hip   Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 4 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Mil Mi-8/Mi-17 Hip
Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 6Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Воздухопловство и ПВО :: Хеликоптери-
Отиди до: