ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Mil Mi-8/Mi-17 Hip

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
АвторПорака
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-8/Mi-17 Hip   Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 2 Empty1/2/2013, 15:29

Zamislete kolkav dolet ima so tolku rezervoari Shocked
Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 2 52022_226616283_096216
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-8/Mi-17 Hip   Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 2 Empty25/2/2013, 15:06

Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 2 Avacia-1085
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10545

Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-8/Mi-17 Hip   Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 2 Empty1/3/2013, 09:59

Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 2 CMiEt
Вратете се на почетокот Go down
su50fighter

su50fighter

Број на мислења : 144

Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-8/Mi-17 Hip   Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 2 Empty30/4/2013, 07:48

А какви се размислувањата за набавка на Ка 60?
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-8/Mi-17 Hip   Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 2 Empty2/5/2013, 17:22

Пољаци во Авганистан
Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 2 143473_124310852_01-01-01AVH-HIP2Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 2 143473_124310852_01-01-01AVH-HIP1
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-8/Mi-17 Hip   Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 2 Empty2/5/2013, 17:22

Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 2 162801_91150989_85%20%9Euti%202904
Вратете се на почетокот Go down
Goran ApostoloskiБрој на мислења : 113

Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-8/Mi-17 Hip   Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 2 Empty3/5/2013, 02:55

детаљот со очите на филтрите е одличен,и за поп-арт ги бива..ќе ги престигнат и америте еден ден jupii
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-8/Mi-17 Hip   Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 2 Empty3/5/2013, 11:56

Се искурназија и Русиве Smile
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10545

Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-8/Mi-17 Hip   Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 2 Empty6/5/2013, 13:14

Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 2 Photo4

Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 2 Photo6

Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 2 Photo7

Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 2 Photo8

Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 2 Photo17

Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 2 Photo19
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10545

Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-8/Mi-17 Hip   Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 2 Empty27/5/2013, 14:42

Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 2 Indian+Mi-17B-5+(1)

Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 2 Mi171SAR1sm
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-8/Mi-17 Hip   Mil Mi-8/Mi-17 Hip - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Mil Mi-8/Mi-17 Hip
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 6Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Воздухопловство и ПВО :: Хеликоптери-
Отиди до: