ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Mil Mi-8/Mi-17 Hip

Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
АвторПорака
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Mil Mi-8/Mi-17 Hip Empty
ПишувањеПредмет: Mil Mi-8/Mi-17 Hip   Mil Mi-8/Mi-17 Hip Empty24/10/2012, 20:39

Mil Mi-8/Mi-17 Hip A

Mil Mi-8/Mi-17 Hip B
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Mil Mi-8/Mi-17 Hip Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-8/Mi-17 Hip   Mil Mi-8/Mi-17 Hip Empty24/10/2012, 21:40

И јас имам неколку слики уште од првиот ден кога ги донесоа. Само да ги префрлам на компјутер и ќе ги имате на увид.

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10545

Mil Mi-8/Mi-17 Hip Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-8/Mi-17 Hip   Mil Mi-8/Mi-17 Hip Empty24/10/2012, 21:41

FLIR систем и носач за гранатаи/ракети...на полициски хели ма за сложени САР мисии...ке се најде за негде... Very Happy Very Happy Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10545

Mil Mi-8/Mi-17 Hip Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-8/Mi-17 Hip   Mil Mi-8/Mi-17 Hip Empty24/10/2012, 21:41

Генерал напиша:
И јас имам неколку слики уште од првиот ден кога ги донесоа. Само да ги префрлам на компјутер и ќе ги имате на увид.

Овака среден...???
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Mil Mi-8/Mi-17 Hip Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-8/Mi-17 Hip   Mil Mi-8/Mi-17 Hip Empty24/10/2012, 21:43

Momak od Gjorce напиша:
Генерал напиша:
И јас имам неколку слики уште од првиот ден кога ги донесоа. Само да ги префрлам на компјутер и ќе ги имате на увид.

Овака среден...???

Беа два. Едниот е овој, а другиот не е толку нашминкан Wink

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10545

Mil Mi-8/Mi-17 Hip Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-8/Mi-17 Hip   Mil Mi-8/Mi-17 Hip Empty24/10/2012, 21:44

Генерал напиша:


Беа два. Едниот е овој, а другиот не е толку нашминкан Wink

Ма овој е за сложени САР мисии по Арачиново,Кондово... Very Happy Very Happy Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Mil Mi-8/Mi-17 Hip Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-8/Mi-17 Hip   Mil Mi-8/Mi-17 Hip Empty24/10/2012, 21:45

Momak od Gjorce напиша:
Генерал напиша:


Беа два. Едниот е овој, а другиот не е толку нашминкан Wink

Ма овој е за сложени САР мисии по Арачиново,Кондово... Very Happy Very Happy Very Happy

Нека го има на број. Ќе се најде за нешто Smile

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10545

Mil Mi-8/Mi-17 Hip Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-8/Mi-17 Hip   Mil Mi-8/Mi-17 Hip Empty24/10/2012, 21:48

Генерал напиша:


Нека го има на број. Ќе се најде за нешто Smile

Камо да ги има појше,кузнае за каков систем станува збор,и кузнае какви опаки ракети може да испалува машинава...ова ми мириса дека израелциве имаат умешано прсти...
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Mil Mi-8/Mi-17 Hip Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-8/Mi-17 Hip   Mil Mi-8/Mi-17 Hip Empty24/10/2012, 23:01

Momak od Gjorce напиша:
Генерал напиша:


Нека го има на број. Ќе се најде за нешто Smile

Камо да ги има појше,кузнае за каков систем станува збор,и кузнае какви опаки ракети може да испалува машинава...ова ми мириса дека израелциве имаат умешано прсти...

Искрено оваа технологија за мене е непозната па така да не можам да коментирам. Знам некои основни работи но за повеќе треба уште многу да учам...

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Mil Mi-8/Mi-17 Hip Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-8/Mi-17 Hip   Mil Mi-8/Mi-17 Hip Empty24/10/2012, 23:12

Kako i site nie

Frog brishi gi fotkive!!!!

za opshto dobro.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Mil Mi-8/Mi-17 Hip Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mil Mi-8/Mi-17 Hip   Mil Mi-8/Mi-17 Hip Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Mil Mi-8/Mi-17 Hip
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 6Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Воздухопловство и ПВО :: Хеликоптери-
Отиди до: