ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Морнарици на Јадранското море

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
АвторПорака
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3753

ПишувањеПредмет: Re: Морнарици на Јадранското море   16/5/2015, 14:37

ИКо сосем јасно те рабрав, но за атер на помлада популација кој тек сега се едуцира ја пишав Кх-55 или нај новата 555 па да погуглаат па д а прашаат нешто па да им пишеме нешто и д аподнаучиме и ние нешто !
ЧОВЕК УЧИ ДОДОЕКА Е ЖВ.
А ова место е добро за суштинска дебата.

_________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10300

ПишувањеПредмет: Re: Морнарици на Јадранското море   30/5/2015, 13:01

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10300

ПишувањеПредмет: Re: Морнарици на Јадранското море   30/5/2015, 13:02Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10300

ПишувањеПредмет: Re: Морнарици на Јадранското море   30/5/2015, 13:03Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10300

ПишувањеПредмет: Re: Морнарици на Јадранското море   30/5/2015, 13:04

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8666

ПишувањеПредмет: Re: Морнарици на Јадранското море   30/5/2015, 15:55

Momak od Gjorce напиша:

Ноктиве по NATO стандард и се фарбани? Smile

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10300

ПишувањеПредмет: Re: Морнарици на Јадранското море   20/6/2015, 00:38

Нe знаев каде па тука,емисииве се снимати пред појше од 10 години,но сега ги поставил новинарот на интернет доста се интересни...

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10300

ПишувањеПредмет: Re: Морнарици на Јадранското море   21/7/2015, 15:22

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10300

ПишувањеПредмет: Re: Морнарици на Јадранското море   25/8/2015, 23:16Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10300

ПишувањеПредмет: Re: Морнарици на Јадранското море   25/8/2015, 23:18

Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Морнарици на Јадранското море   

Вратете се на почетокот Go down
 
Морнарици на Јадранското море
Вратете се на почетокот 
Страна 6 of 7Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Морнарицa :: Поморски сили-
Отиди до: