ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Модуларни објекти - касарни

Go down 
АвторПорака
SIG

SIG

Број на мислења : 5815

ПишувањеПредмет: Модуларни објекти - касарни   6/10/2012, 22:53

Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5815

ПишувањеПредмет: Re: Модуларни објекти - касарни   6/10/2012, 22:54

Уште нешто..


Вратете се на почетокот Go down
Hivemind

Hivemind

Број на мислења : 52

ПишувањеПредмет: Re: Модуларни објекти - касарни   27/4/2013, 02:22

Пред некој месец НАТО имаше вежба во заливот конкретно близу Хормутскиот теснец, вежба за чистење мини, главна копнена логистика имаше од база во Бахреин, која е модуларна.

Маестрална иновација се вертикално поставените блокови од многу цврста и отпорна пластика кои потоа со багер се полнат само со песок и ете ти ѕид отпорен дури и на автомобил бомба, такви се и во авганистан базите.
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5815

ПишувањеПредмет: Re: Модуларни објекти - касарни   27/4/2013, 15:03

Хеско блокови Smile
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Модуларни објекти - касарни   

Вратете се на почетокот Go down
 
Модуларни објекти - касарни
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Инженерија-
Отиди до: