ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Тактичка стрелба - Tactical shooting

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
АвторПорака
MISFIT

MISFIT

Број на мислења : 231

Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тактичка стрелба - Tactical shooting   Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 9 Empty19/7/2018, 12:39

leopard напиша:
На Камник,на отвореното, јас таму си пукам.

Јас знам дека скапо се изнајмува отвореното.

______________________
To us and those like us, damn few.
Вратете се на почетокот Go down
leopardБрој на мислења : 516

Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тактичка стрелба - Tactical shooting   Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 9 Empty19/7/2018, 12:57

Какво изнајмување,одиш си пукаш и тоа е тоа. Бев еднаш прашав, за клуч да дадат, па нешто као рекоа, еј ај влези си од странично, па као го изнајмуваме,ама се тоа е на принцип АПП - Ако Помине, Помине.
Еднаш пишав тука за цените за изнајмување, за тие цени треба да има, опрема, корсови,пита домашна, молдавка или украинка, по избор, па чак и оружје и муниција да ми даде.Затоа оди, не ги прашувај.
Вратете се на почетокот Go down
MISFIT

MISFIT

Број на мислења : 231

Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тактичка стрелба - Tactical shooting   Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 9 Empty19/7/2018, 13:18

Мене лично добро ме знаат пошто им бев редовен пред да дознаам за ЗИП. А и членство имам кај нив. Така да нема да им проблем може и ќе останат да гледаат Very Happy
А зборуваш за тоа затвореното со бетонски ѕидови така? Може таму некое инстинктивно гаѓање да се направи па и некој клип за тука one shot one kill
Проблем е што муниција може само преку дозвола како твојата да се набави. И колку пари е патрон?

______________________
To us and those like us, damn few.
Вратете се на почетокот Go down
leopardБрој на мислења : 516

Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тактичка стрелба - Tactical shooting   Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 9 Empty19/7/2018, 13:31

Ист случај и кај мене,да не навлегувам во детали.
Муниција се купува без дозвола, дозвола ти треба само ако купуваш од Скопје, од другите градови не, конкретно за ловни патрони. Цена зависи од 14-15 денари па нагоре.
Вратете се на почетокот Go down
MISFIT

MISFIT

Број на мислења : 231

Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тактичка стрелба - Tactical shooting   Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 9 Empty19/7/2018, 13:56

А јас баш сум од Скопје... Чудно, поскапо е со пиштол да гаѓаш него со ловна...

P.S. ќе се договориме во PM ќе направиме една тура коа ќе стигне плата. Морам на ја пробам ловната ziveli

______________________
To us and those like us, damn few.
Вратете се на почетокот Go down
leopardБрој на мислења : 516

Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тактичка стрелба - Tactical shooting   Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 9 Empty19/7/2018, 14:09

Нека купи некој колега што има ловна 12/76ка,што не живее во СК. Стварно незнам логикава, во Ск неможе во друг град може, во Ск да дадеш барање, и при тоа тие патрони ти влегуваат во вкупната бројка од дозволени 200 парчиња муниција годишно, па сега мисли се, дели ги, множи ги, дали за карабин, пиштол, ловна, паповка.Незнам логиката која им е, не осакатија, не дека нема од друг град да се земе, ама беспотребен проблем и обврска направија.
Вратете се на почетокот Go down
MISFIT

MISFIT

Број на мислења : 231

Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тактичка стрелба - Tactical shooting   Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 9 Empty19/7/2018, 14:35

Јас лично чекам дозвола за пиштол, ваљда ќе можам со муниција од Камник да гаѓам на отвореното стрелиште, зборам ско ми одобрат воопшто...

______________________
To us and those like us, damn few.
Вратете се на почетокот Go down
leopardБрој на мислења : 516

Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тактичка стрелба - Tactical shooting   Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 9 Empty19/7/2018, 14:52

Порано даваа,сега не. Ама прашај си пак. Незнам далинсеуште имаат од муницијата Побједа Горажде онаа 25ден парче?Мн лоша муниција, едвај ја исчистив цевката на пиштолот, никогаш повеќе таква не ставам во цевка.Додека ППУ, Белот, Геко, топ се покажа,Најдобри резултати со Геко извади, мн нормално.
Вратете се на почетокот Go down
MISFIT

MISFIT

Број на мислења : 231

Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тактичка стрелба - Tactical shooting   Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 9 Empty19/7/2018, 15:47

Има, секогаш зимам од нив. Ама и со нивен пиштол Very Happy

______________________
To us and those like us, damn few.
Вратете се на почетокот Go down
MISFIT

MISFIT

Број на мислења : 231

Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тактичка стрелба - Tactical shooting   Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 9 Empty19/7/2018, 18:08

MISFIT напиша:

Острење сечила

P.S. Кој ќе ми каже што згрешив тука?

Гледам слабо одговори па ај ќе пишам. Палецот од десната рака ми лежел врз задржувачот на навлаката(лошо држење, се поправив), затоа на последниот куршум не се закочи навлаката позади. Кога ја ставив новата рамка стиснав на задржувачот за да ја испушти и да продолжам со гаѓање, но ништо не се случи. Брзо изреагирав и репетирав. Памет за друг пат.

ЦЗто има проблем со ова. Ако фатиш убаво високо со не-доминантната рака автоматски вршиш притисок на декокерот(кој кај ЦЗто воедно е и задржувач на навлаката). Со тоа се создаваат проблеми, некогаш не се задржува навлаката во задна положба кога треба, а некогаш се задржува кога не треба т.е. на сред гаѓање.

______________________
To us and those like us, damn few.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тактичка стрелба - Tactical shooting   Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 9 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Тактичка стрелба - Tactical shooting
Вратете се на почетокот 
Страна 9 of 10Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: