ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Тактичка стрелба - Tactical shooting

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
АвторПорака
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тактичка стрелба - Tactical shooting   Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 6 Empty27/4/2015, 21:37


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тактичка стрелба - Tactical shooting   Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 6 Empty3/6/2015, 14:54


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тактичка стрелба - Tactical shooting   Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 6 Empty3/6/2015, 16:09

Зарем имало финта со Калаш што досега не била покажана? Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тактичка стрелба - Tactical shooting   Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 6 Empty3/6/2015, 16:16

Ова се словенците,вајда од нивното двд АК Оператор

Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тактичка стрелба - Tactical shooting   Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 6 Empty3/6/2015, 17:16

Глеам 25к досега собрале... скоро трипати од тоа што бараа Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинТактичка стрелба - Tactical shooting - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тактичка стрелба - Tactical shooting   Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 6 Empty4/6/2015, 00:37

Некој спомна македонско пукање Very Happy ziveli

ВИДЕО: Начинот на пукање на македонските комити применет кај македонските специјалци
Магазин / Сабота, 30 Мај 2015, 13:38


Со уникатиот начин на пукање со два пиштоли одеднаш македонските комити дефинитивно се влезени во светската воена историја. Нивниот начин на пукање денес се применува и од страна на најелитната руска специјална еденица Спецназ.

VIDEO:СМЕРШ. Стрельба по Македонски.http://denesen.mk/web/?p=348220
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тактичка стрелба - Tactical shooting   Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 6 Empty4/6/2015, 01:32

Тешко нив ако денеска пукаат вака... Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
JKD

JKD

Број на мислења : 3140

Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тактичка стрелба - Tactical shooting   Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 6 Empty4/6/2015, 03:36

Frogfoot напиша:
Тешко нив ако денеска пукаат вака... Very Happy


За блиска борба и заштита на вип личности,што да не ?
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тактичка стрелба - Tactical shooting   Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 6 Empty4/6/2015, 13:50

Ало бре луѓе, нема шенлучење таму. Како прво, таму се бара брза реакција, и прецизно пукање, особено ако е во урбана средина. Не можеш да ги извадиш ти пиштолите и да рокаш на сите страни.

Со еден пиштол можеш побрзо и попрецизно да пукаш отколку со 2, бидејќи со секој од нив мораш да нишаниш дополнително и после секој истрелан куршум. Логички, за мене нема смисла вакво нешто да се користи денеска. Во тоа време да.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тактичка стрелба - Tactical shooting   Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 6 Empty20/6/2015, 21:54


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тактичка стрелба - Tactical shooting   Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 6 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Тактичка стрелба - Tactical shooting
Вратете се на почетокот 
Страна 6 of 10Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: