ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Тактичка стрелба - Tactical shooting

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
АвторПорака
Гостин
ГостинТактичка стрелба - Tactical shooting - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тактичка стрелба - Tactical shooting   Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 5 Empty21/2/2015, 13:43

Уште еден доказ дека во безбедносните сили ни треба модернизација на старите пушки, за дел од цената што би била потребна за да се купат нови. Со ваква модернизација(немора волку, и ова е малце екстремно) пушките ќе ни бидат добри како било која друга, ако не и подобри. А да не збориме за тоа што третина население веќе знае како се ракува со нив...
Вратете се на почетокот Go down
JKD

JKD

Број на мислења : 3140

Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тактичка стрелба - Tactical shooting   Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 5 Empty21/2/2015, 13:46

Можда ќе им текне па ќе го направат тоа...така ќе имаат сите нешто ново,помодерно,и нормално по прецизно и по корисно.Зборам од обични плавковци,па и до специјални единици.
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинТактичка стрелба - Tactical shooting - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тактичка стрелба - Tactical shooting   Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 5 Empty21/2/2015, 14:54

Јас одамна посакувам да има некој кој ќе му текне да ги нашминка пушките, еве да го земеме на пример МВР специјалците, униформа и опрема која ја носат е за 21 век, а пушките 20 век

Од истиот канал на "AK Operator Union" покажуваат модификација на калашников од производителот TROY INDUSTRIESКалашов со модификација е направен бомбона

Еве го линкот и од производителот https://troyind.com/


Еве и други фирми кои произведуваат такви работи

http://www.midwestindustriesinc.com/

http://www.tapco.com/

http://www.fab-defense.com/

https://www.magpul.com/


и илјадници други да не ги набројувам.....

Ова за модификација на пушките го пишував пред две години некаде овде на форумов, ставав и линкови од амазон

Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинТактичка стрелба - Tactical shooting - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тактичка стрелба - Tactical shooting   Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 5 Empty21/2/2015, 14:58

JKD напиша:
Можда ќе им текне па ќе го направат тоа...така ќе имаат сите нешто ново,помодерно,и нормално по прецизно и по корисно.Зборам од обични плавковци,па и до специјални единици.

Другар голем дел припадници на безбедносните сили не ни знаат дека постојат вакви делови, имам правено муабет не ни знаат дека постои такво нешто (може некои се преправаат дека незнаат), така да треба да се има некој кој ќе ги прати тие модни трендови, а не да чека кога ќе му дојде работното време за да си оди дома, и да го интересира дали платата ќе му стига на време. За да работиш ваква работа треба прво да се интересираш и да имаш љубов кон неа.
Вратете се на почетокот Go down
JKD

JKD

Број на мислења : 3140

Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тактичка стрелба - Tactical shooting   Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 5 Empty21/2/2015, 15:10

Ама за тоа не одлучува припадник на ебр,есз,алфа,најмалку па обичен плавец.Претпоставувам дека тие одлуки ги носат некои луѓе на високи столчиња во мвр...а овој калаш ми се чини дека е последна верзија или грешка сум ? на видеово..
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинТактичка стрелба - Tactical shooting - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тактичка стрелба - Tactical shooting   Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 5 Empty21/2/2015, 16:04

Па за тие главните зборувам
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинТактичка стрелба - Tactical shooting - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тактичка стрелба - Tactical shooting   Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 5 Empty21/2/2015, 16:13

JKD напиша:
Ама за тоа не одлучува припадник на ебр,есз,алфа,најмалку па обичен плавец.Претпоставувам дека тие одлуки ги носат некои луѓе на високи столчиња во мвр...а овој калаш ми се чини дека е последна верзија или грешка сум ? на видеово..

Kaква последна верзија на калаш?
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10545

Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тактичка стрелба - Tactical shooting   Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 5 Empty14/3/2015, 00:34

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тактичка стрелба - Tactical shooting   Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 5 Empty16/4/2015, 16:30

Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 5 XbgryiV

Smile

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN

Број на мислења : 1224

Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тактичка стрелба - Tactical shooting   Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 5 Empty16/4/2015, 16:36

Хахаха од трзајот сигурно паднал на земја Very Happy

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тактичка стрелба - Tactical shooting   Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 5 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Тактичка стрелба - Tactical shooting
Вратете се на почетокот 
Страна 5 of 10Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: