ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Тактичка стрелба - Tactical shooting

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
АвторПорака
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тактичка стрелба - Tactical shooting   Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 4 Empty14/11/2014, 18:45

Одлични се дечкиве од Поленар...
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10545

Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тактичка стрелба - Tactical shooting   Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 4 Empty29/12/2014, 17:55

Добри се добри Very Happy Very Happy Very Happy

Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинТактичка стрелба - Tactical shooting - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тактичка стрелба - Tactical shooting   Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 4 Empty29/12/2014, 20:50

Пародијава им е закон, само видеово не е она оригиналното туку е преправен делот со TACTICAL RESPONSE и James Yeager (тој со брадата како коза Laughing ), бидејќи се налутил кога го видел видеото и им јадел гомна на дечкиве од Polenar Tactical зошто го исмеваат, па после неколку дена се смириле и овие го изменија видеото. Ја пратев ситуацијата на фејсбук првиот ден кога Polenar го објавија видеово, па после видов пост на Фејсбук од Polenar како го преставуваат James TACTICAL RESPONSE како кукавица, глупак, и лузер, па после два дена ги избришаа тие постови за на крај да се смират и го изменат видеото.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9003

Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тактичка стрелба - Tactical shooting   Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 4 Empty16/1/2015, 18:08Како беше ова, македонски... комитски тип на пукање? Smile

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тактичка стрелба - Tactical shooting   Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 4 Empty16/1/2015, 18:50

Alvar напиша:


Како беше ова, македонски... комитски тип на пукање? Smile

Алвар знаеш ти супер ! Ова е баш комитски ( пирински стил).

______________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10545

Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тактичка стрелба - Tactical shooting   Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 4 Empty25/1/2015, 15:30

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9003

Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тактичка стрелба - Tactical shooting   Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 4 Empty20/2/2015, 20:06Добар канал, многу напимпани АК пушки. Smile

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинТактичка стрелба - Tactical shooting - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тактичка стрелба - Tactical shooting   Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 4 Empty20/2/2015, 21:54

Па тоа е уствари каналот, "AK Operators Union", кои прават разни модификации на стрикно за АК 47


Кога сме веќе кај канали еве уште еден добар, типот е највероватно Италјанец?

TeamZEROВратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинТактичка стрелба - Tactical shooting - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тактичка стрелба - Tactical shooting   Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 4 Empty21/2/2015, 01:33

Alvar напиша:


Добар канал, многу напимпани АК пушки. Smile

Алвар, какво лицемерие е ова? Нели ти беше за stock калаши??
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9003

Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тактичка стрелба - Tactical shooting   Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 4 Empty21/2/2015, 11:32

Сеуште сум, ова чисто да видиме што прави непријателскиот табор. Cool

edit: Рака на срце, не ни претпоставував дека станува збор за АК на почетокот од клипот, првпат гледам калаш со отстранет (исечен) преден нишан.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тактичка стрелба - Tactical shooting   Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 4 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Тактичка стрелба - Tactical shooting
Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 10Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: