ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Тактичка стрелба - Tactical shooting

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
АвторПорака
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10545

Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тактичка стрелба - Tactical shooting   Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 3 Empty10/11/2014, 12:43

Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тактичка стрелба - Tactical shooting   Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 3 Empty13/11/2014, 23:47

Не е тактичка стрелба ама е натпревар во брзинско расклопување и склопување помеѓу мене и девојка ми... инаку, никогаш нема расклопено пиштол, ова што го научи го научи 30тина минути пред снимањето на видеово... најпрво го расклопуваше и склопуваше за 1,5-2 минути за да стигне до ова време... Very Happy


Вратете се на почетокот Go down
JKD

JKD

Број на мислења : 3140

Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тактичка стрелба - Tactical shooting   Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 3 Empty14/11/2014, 00:04

Хехе браво Very Happy што пиштол е ова ? и на колку години доби дозвола ? некако ме фаќаат бубачки за да поднесам барање,ама се мислам дека нема шанса да ми дадат,пошто сум ептен млад Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тактичка стрелба - Tactical shooting   Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 3 Empty14/11/2014, 00:23

Дозвола добив на 18, а пиштолот е Сиг Сауер П229.

Моја препорака ти е, ако веќе имаш полни 18, зачлени се во стрелачки клуб, оди некоја недела, во меѓувреме изврши обука и полагање и потоа кога ќе треба да им однесеш документи, побарај потврда дека си член во стрелачки клуб и приложи ја. Поголеми се шансите да добиеш така. Smile
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10545

Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тактичка стрелба - Tactical shooting   Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 3 Empty14/11/2014, 00:23

Фолирате малку Very Happy ,треба последниот дел(во случајов навлаката),треба целосно да ја спуштите доле,па да ја земете и да продолжите Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тактичка стрелба - Tactical shooting   Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 3 Empty14/11/2014, 00:27

Да, треба целосно да ја спуштиме..но ајде...исто е.. 1 секунда + нека биде. Инаку јас, за разлика од девојка ми, на видеото правам и проверка дали има зрно во цевката, а при брзо расклопување и склопување тоа на се прави, бидејќи се знае дека нема зрно (претходно си проверил), па ајде да речеме дека тука може да компензирам Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
JKD

JKD

Број на мислења : 3140

Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тактичка стрелба - Tactical shooting   Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 3 Empty14/11/2014, 00:52

Frogfoot напиша:
Дозвола добив на 18, а пиштолот е Сиг Сауер П229.

Моја препорака ти е, ако веќе имаш полни 18, зачлени се во стрелачки клуб, оди некоја недела, во меѓувреме изврши обука и полагање и потоа кога ќе треба да им однесеш документи, побарај потврда дека си член во стрелачки клуб и приложи ја. Поголеми се шансите да добиеш така. Smile

Имам полни 18.И сакам да поднесам озбилно,само не знам колку кошта тоа ? татко ми има најдобар пријател(кум) кој што е председател на ловечко друштво,и пријател му е оној во буњаковец со продавницата,он ми кажа дека и со стрелачки клуб а и со лиценца за обезбедување поголемиот дел од работата си ја завршил.Кога ќе завршам средно планирам да идам на таа обука за обезбедување и да земам лиценца,а и ќе идам и во стрелачки клуб.И ваљда може нешто да направи тој од ловечкото друштво ?

и колку пари е целата процедура за поднесување барање за пиштол ?
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тактичка стрелба - Tactical shooting   Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 3 Empty14/11/2014, 00:55

6100 мислам е само обуката... барем во Струга е толку. За СК незнам...

Абе со сите процедури, вадење документи и сл. рачунај дека некаде 150е ќе те фати.
Вратете се на почетокот Go down
JKD

JKD

Број на мислења : 3140

Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тактичка стрелба - Tactical shooting   Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 3 Empty14/11/2014, 00:56

Frogfoot напиша:
6100 мислам е само обуката... барем во Струга е толку. За СК незнам...

Абе со сите процедури, вадење документи и сл. рачунај дека некаде 150е ќе те фати.

Ту да знаев ќе ги чував парите.Ништо ќе подсоберам и ќе поднесам.

Фала vojnik vesel
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10545

Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тактичка стрелба - Tactical shooting   Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 3 Empty14/11/2014, 18:14

Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тактичка стрелба - Tactical shooting   Тактичка стрелба - Tactical shooting - Page 3 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Тактичка стрелба - Tactical shooting
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 10Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: