ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 17 ... 29  Next
АвторПорака
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3760

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 6 Empty10/9/2013, 12:59

Steuer AUG ???
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5815

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 6 Empty10/9/2013, 13:58

Да...
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 6 Empty10/9/2013, 16:29

Австралиската Thales F90 (Austeyr) поточно.

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3760

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 6 Empty17/9/2013, 22:29

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 6 526914_734958896520039_1873573542_n

Колт е ова
+ Интересен оквир.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 6 Empty17/9/2013, 22:38

Magpul PMAG.
Интересно е што има монтирано и AN/PEQ-15 ласерски обележувач.

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 6 Empty17/9/2013, 23:05

Гледам пиштолите почнале да ги носат на градна футрола ко америте.
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3760

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 6 Empty17/9/2013, 23:14

Alvar напиша:
Magpul PMAG.
Интересно е што има монтирано и AN/PEQ-15 ласерски обележувач.
Raritet..
Da ne si se samoposluzhuvaat od nekoja oruzharnica.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 6 Empty17/9/2013, 23:37

Најверојатно ги имаат добиено на користење како и другата опрема (UCP борбен елек, MICH шлем итн.)

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10378

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 6 Empty25/9/2013, 12:12

Кога русите копираат...

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 6 1yxl
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3760

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 6 Empty25/9/2013, 12:37

Momak od Gjorce напиша:
Кога русите копираат...

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 6 1yxl
Hk-47 kalash
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 6 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки
Вратете се на почетокот 
Страна 6 of 29Отиди на страна : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 17 ... 29  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: