ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17 ... 29  Next
АвторПорака
mojsejko

mojsejko

Број на мислења : 15

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 5 Empty31/7/2013, 06:47

Beretta arx160 Италијанска пушка

Калибар :
5.56x45mm NATO
5.45x39mm Soviet
6.8 mm Remington SPC
7.62x39mm Soviet

Домет 600 М


Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 5 Prima_dieci
Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 5 Images?q=tbn:ANd9GcRW6oAPBGnLNQBEYKJD9bzTsxrV32IP-P0nxYlaDHf_gKZ00gVhoA

Вратете се на почетокот Go down
mojsejko

mojsejko

Број на мислења : 15

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 5 Empty31/7/2013, 06:49

Beretta ARX160

Заборавив да го постирам видеото Smile
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 5 Empty27/8/2013, 19:03

Апропо муабетот од темата за Калашников.


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5815

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 5 Empty3/9/2013, 11:54

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 5 Empty7/9/2013, 21:38

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 5 ZNoGMre

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 5 YoiC3zn

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 5 8pyZ3BP

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 5 Empty7/9/2013, 23:43

Освен MSBS пушката, на првата слика во футролата гледам пиштолот има силуета на валтер п99. Мислам дека пољаците имаат купено лиценца и го прават за свои потреби.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 5 Empty7/9/2013, 23:56

Го прават во Łucznik-Radom.
http://en.fabrykabroni.pl/?d=126

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 5 Empty9/9/2013, 18:53

Bullpup vs. M4

Што би одбрале вие?

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
alexmkd

alexmkd

Број на мислења : 122

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 5 Empty9/9/2013, 22:47


popopo
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 5 Empty10/9/2013, 12:27

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 5 482s43z

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 5 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки
Вратете се на почетокот 
Страна 5 of 29Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17 ... 29  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: