ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 16 ... 29  Next
АвторПорака
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10378

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 4 Empty8/5/2013, 19:12

Alvar напиша:
Ауф, добро парче. И пушката не им е лоша. Very Happy

Маде ин Трукиш...
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 4 Empty10/5/2013, 01:21

Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3760

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 4 Empty10/5/2013, 11:08

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 4 Komplekt
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5815

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 4 Empty10/5/2013, 13:49

Франкенштајн, ова освен на стрелиште не би го понел никаде на друго место, или можда евентуално на изложба на фигури од лего коцки.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 4 Empty8/6/2013, 01:20


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 4 Empty9/6/2013, 10:40

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 4 FzSQJJH

CZ Bren 805 A2

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 4 Empty4/7/2013, 17:28

Новата Австралиска јуришна пушка.
http://www.lithgowarms.com/portfolio-item/f90/

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5815

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 4 Empty4/7/2013, 18:53

Некако одма прва асоцијација ми падна Steyer AUG дека им бил пример...може да е и Тавор-от, хм... можеби не сум во право и гадно се лажам, но према булпап системов секогаш ќе бидам скептик.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 4 Empty4/7/2013, 18:59

Ова е модернизирана верзија на F88 Austeyer, кој е локално произведен Steyr AUG... стандардната пушка на Австралиската армија.

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
su50fighter

su50fighter

Број на мислења : 144

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 4 Empty27/7/2013, 01:44

Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 4 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки
Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 29Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 16 ... 29  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: