ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 16 ... 30  Next
АвторПорака
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 2 Empty16/10/2012, 18:23

HolyTemple напиша:
Генерал напиша:
Personnel halting and stimulation response rifle PHASR

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 2 319032_537847996231024_1769691605_n

Што е ова, електромагнетна пушка?

Имам PDF документ, но како да го постирам? scratch

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 2 Empty16/10/2012, 22:01

Постави го линкот од каде што го најде ПДФ-от иначе нема друго чаре.
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 2 Empty16/10/2012, 22:35

Frogfoot напиша:
Постави го линкот од каде што го најде ПДФ-от иначе нема друго чаре.

Повели...

http://www.kirtland.af.mil/shared/media/document/AFD-070404-043.pdf

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 2 Empty19/10/2012, 01:37


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 2 Empty19/10/2012, 11:48

Убави презентации прави човеков.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 2 Empty24/1/2013, 19:29


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 2 Empty5/2/2013, 11:22

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 2 113385_71579557_img002
Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 2 113385_71579557_img003Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 2 113385_71579557_img004Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 2 113385_71579557_img005Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 2 113385_71579557_img007
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 2 Empty22/2/2013, 22:29

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 2 7308780
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 2 Empty23/2/2013, 14:33

Шо пушкиче е ова?
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 2 Empty23/2/2013, 17:11

Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки   Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Автоматски и полуавтоматски јуришни пушки
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 30Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 16 ... 30  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: