ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Тешки пушкомитралези (12.7мм+...)

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
АвторПорака
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Тешки пушкомитралези (12.7мм+...) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тешки пушкомитралези (12.7мм+...)   Тешки пушкомитралези (12.7мм+...) - Page 6 Empty2/11/2016, 16:56

Тешки пушкомитралези (12.7мм+...) - Page 6 9BKwniM

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Тешки пушкомитралези (12.7мм+...) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тешки пушкомитралези (12.7мм+...)   Тешки пушкомитралези (12.7мм+...) - Page 6 Empty4/11/2016, 19:54

Alvar напиша:
Тешки пушкомитралези (12.7мм+...) - Page 6 9BKwniM

Od stranata na zastava ili nekoj TT zbor?

______________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Тешки пушкомитралези (12.7мм+...) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тешки пушкомитралези (12.7мм+...)   Тешки пушкомитралези (12.7мм+...) - Page 6 Empty4/11/2016, 20:08

Најверојатно ТТ збор, но руски. Овие се орегинал (Корд и АГС-17 Пламя). Wink

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Тешки пушкомитралези (12.7мм+...) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тешки пушкомитралези (12.7мм+...)   Тешки пушкомитралези (12.7мм+...) - Page 6 Empty4/11/2016, 20:18

Alvar напиша:
Најверојатно ТТ збор, но руски. Овие се орегинал (Корд и АГС-17 Пламя). Wink
Kundakot na PM ko u zastava da go leele!
Toa me zbuni.

______________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Тешки пушкомитралези (12.7мм+...) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тешки пушкомитралези (12.7мм+...)   Тешки пушкомитралези (12.7мм+...) - Page 6 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Тешки пушкомитралези (12.7мм+...)
Вратете се на почетокот 
Страна 6 of 6Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: