ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Тешки пушкомитралези (12.7мм+...)

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
АвторПорака
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Тешки пушкомитралези (12.7мм+...) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тешки пушкомитралези (12.7мм+...)   Тешки пушкомитралези (12.7мм+...) - Page 3 Empty27/6/2013, 01:21

Веројатно поради условите. Всушност, еден митралезец коментираше дека всушност не се работи за застои предизивкани од муницијата, туку дека само го репетира... по едно 100 пати. Smile
Инаку од она што ми го имаат кажано неколку припадници на АРМ... ДШК-то е бетер.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Тешки пушкомитралези (12.7мм+...) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тешки пушкомитралези (12.7мм+...)   Тешки пушкомитралези (12.7мм+...) - Page 3 Empty27/6/2013, 02:12

А зошто го репетира ако не е поради застои?
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

Тешки пушкомитралези (12.7мм+...) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тешки пушкомитралези (12.7мм+...)   Тешки пушкомитралези (12.7мм+...) - Page 3 Empty27/6/2013, 12:33

Најверојатно застоите се појавуваат поради недобро подесената цевка. Знам дека кај М2ката после замената на цевката потребно е нејзино подесување во однос на челото на затворачот.....во случајот тоа не е добро направено и најверојатно затоа кочи.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Тешки пушкомитралези (12.7мм+...) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тешки пушкомитралези (12.7мм+...)   Тешки пушкомитралези (12.7мм+...) - Page 3 Empty27/6/2013, 21:09

Најверојатно тоа е причината Бео. Башка станува збор за постарата верзија на М2, за која е потребен посебен клуч за промена на цевката... па често поради несоодветна промена, се случуваат вакви работи.
Кај новата верзија тоа е избегнато бидејќи користи стандардно менување на цевка.

Стара верзија:
Тешки пушкомитралези (12.7мм+...) - Page 3 MQT1AZD

Нова верзија:
Тешки пушкомитралези (12.7мм+...) - Page 3 IULrx28

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Тешки пушкомитралези (12.7мм+...) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тешки пушкомитралези (12.7мм+...)   Тешки пушкомитралези (12.7мм+...) - Page 3 Empty26/8/2013, 16:07

Тешки пушкомитралези (12.7мм+...) - Page 3 1GrKhCV

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Тешки пушкомитралези (12.7мм+...) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тешки пушкомитралези (12.7мм+...)   Тешки пушкомитралези (12.7мм+...) - Page 3 Empty26/8/2013, 22:02

Јака!
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Тешки пушкомитралези (12.7мм+...) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тешки пушкомитралези (12.7мм+...)   Тешки пушкомитралези (12.7мм+...) - Page 3 Empty26/8/2013, 22:36

Alvar напиша:
Тешки пушкомитралези (12.7мм+...) - Page 3 1GrKhCV
Ова не е 12,7
па мајка јана да е.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Тешки пушкомитралези (12.7мм+...) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тешки пушкомитралези (12.7мм+...)   Тешки пушкомитралези (12.7мм+...) - Page 3 Empty26/8/2013, 23:29


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Тешки пушкомитралези (12.7мм+...) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тешки пушкомитралези (12.7мм+...)   Тешки пушкомитралези (12.7мм+...) - Page 3 Empty27/8/2013, 10:12

Alvar напиша:
Јана е мајката Зоки... 100%. Very Happy 
http://www.fnherstal.com/primary-menu/products-capabilities/airborne-weapon-systems/general/product/311/302/311/19/_/fn-medium-door-pintle.html

Тешки пушкомитралези (12.7мм+...) - Page 3 IYK40dv

FN M3M (GAU-21)
Јана беше з...а
Јака слика .
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Тешки пушкомитралези (12.7мм+...) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тешки пушкомитралези (12.7мм+...)   Тешки пушкомитралези (12.7мм+...) - Page 3 Empty10/10/2013, 23:22

Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Тешки пушкомитралези (12.7мм+...) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тешки пушкомитралези (12.7мм+...)   Тешки пушкомитралези (12.7мм+...) - Page 3 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Тешки пушкомитралези (12.7мм+...)
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 6Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: