ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Тешки пушкомитралези (12.7мм+...)

Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
АвторПорака
SIG

SIG

Број на мислења : 5817

Тешки пушкомитралези (12.7мм+...) Empty
ПишувањеПредмет: Тешки пушкомитралези (12.7мм+...)   Тешки пушкомитралези (12.7мм+...) Empty3/9/2012, 16:41

Тешки пушкомитралези (12.7мм+...) Battles_army_battle_desktop_3704x2428_hd-wallpaper-746770
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Тешки пушкомитралези (12.7мм+...) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тешки пушкомитралези (12.7мм+...)   Тешки пушкомитралези (12.7мм+...) Empty11/9/2012, 16:10


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Тешки пушкомитралези (12.7мм+...) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тешки пушкомитралези (12.7мм+...)   Тешки пушкомитралези (12.7мм+...) Empty29/10/2012, 11:52

Тешки пушкомитралези (12.7мм+...) Mak_vojnik_1h

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Тешки пушкомитралези (12.7мм+...) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тешки пушкомитралези (12.7мм+...)   Тешки пушкомитралези (12.7мм+...) Empty29/10/2012, 13:02

Стариот добар Бровинг,
за жал немаме кора оптика за него.
Британците од ТФФ-лисица ,имаа саглам оптика за него..налик на нашата за М-84
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5817

Тешки пушкомитралези (12.7мм+...) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тешки пушкомитралези (12.7мм+...)   Тешки пушкомитралези (12.7мм+...) Empty18/1/2013, 21:48

Тешки пушкомитралези (12.7мм+...) Puska-457-1357854695
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Тешки пушкомитралези (12.7мм+...) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тешки пушкомитралези (12.7мм+...)   Тешки пушкомитралези (12.7мм+...) Empty18/1/2013, 22:11

Makina...
на смотрата на АРМ у муабет ми казжаа имаме Германски , Американски и Израелски бровинзи ...ваљда донации.
Вратете се на почетокот Go down
Wolf

Wolf

Број на мислења : 115

Тешки пушкомитралези (12.7мм+...) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тешки пушкомитралези (12.7мм+...)   Тешки пушкомитралези (12.7мм+...) Empty19/1/2013, 02:14

Зоран напиша:
Makina...
на смотрата на АРМ у муабет ми казжаа имаме Германски , Американски и Израелски бровинзи ...ваљда донации.

Сите се стигнати со хамви, повеќето се набавени за пСО.
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5817

Тешки пушкомитралези (12.7мм+...) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тешки пушкомитралези (12.7мм+...)   Тешки пушкомитралези (12.7мм+...) Empty19/1/2013, 18:37

Колку Хамвиња имаме вкупно?
Вратете се на почетокот Go down
Wolf

Wolf

Број на мислења : 115

Тешки пушкомитралези (12.7мм+...) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тешки пушкомитралези (12.7мм+...)   Тешки пушкомитралези (12.7мм+...) Empty20/1/2013, 13:51

Frogfoot напиша:
Колку Хамвиња имаме вкупно?

Со набавки и донации собравме околу 80-90 можеби и повеќе, само ВП има 30 хамвиња и во пСО има во голем број плус они и хамери имаат се на се се доаѓа до таа бројка 80-90.
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5817

Тешки пушкомитралези (12.7мм+...) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тешки пушкомитралези (12.7мм+...)   Тешки пушкомитралези (12.7мм+...) Empty20/1/2013, 13:55

Фала Волф.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Тешки пушкомитралези (12.7мм+...) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тешки пушкомитралези (12.7мм+...)   Тешки пушкомитралези (12.7мм+...) Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Тешки пушкомитралези (12.7мм+...)
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 6Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: