ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 21 ... 37  Next
АвторПорака
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 6 Empty28/4/2012, 01:20

Србин брате. Very Happy

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 6 Empty28/4/2012, 10:48

Па се познава по шаторското крило...
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 6 Empty28/4/2012, 10:51

Momak od Gjorce напиша:
Па се познава по шаторското крило...

Optikata da a vojnikot?
Вратете се на почетокот Go down
IkoБрој на мислења : 502

Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 6 Empty28/4/2012, 15:55

Vojnikot nosi borben komplet M-03.....standardniot Srpski - pred da bide usvoen noviot M-10...a ARM nikogash go nemashe borbeniot komplet M-03 - taka da Zokch....ova e Srbenda (verojatno od selata vo okolinata na Mrchajevac)....mu se poznava odma zadrta Shumadiska faca...chuvena "Gedzanska njushka"... Wink

Laughing Laughing Laughing
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 6 Empty28/4/2012, 16:58

Frogfoot напиша:
Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 6 166044_63589875_m21

Ова горе е ITL MARS (Multi-purpose Aiming Reflex Sight) оптика, производ на израелски ITL Optronics.

Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 6 NNwms
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 6 Empty17/5/2012, 10:41

Во новиот број на Штит има статија за М-21.

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 6 Empty17/5/2012, 13:32

Можеш да го скенираш Генерал? или некако да го сликаш па да го поставиш Smile
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 6 Empty17/5/2012, 19:01

Незнам зошто се повторуваат.Уште во првите броеви пишуваа за М21, ете сега пак. scratch Како да не постои друго оружје па пишуваат едно те исто цццц.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 6 Empty17/5/2012, 19:05

Па во АРМ толку се. М21, М70, М72, М76, М57, М4, М84... и толку. Smile
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 6 Empty17/5/2012, 21:37

Јас би Г36 да ја обработат...исто и ХК-417 ...

Него, тема за оптики немаат досега отворено или сум футнал?
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)    Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...) - Page 6 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Застава оружје - производи (М70, М72, М77, М92, М21, CZ99, M57...)
Вратете се на почетокот 
Страна 6 of 37Отиди на страна : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 21 ... 37  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: